Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-27 18:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Sukcesy Pracowni Tańca Pryzmat

Olsztyn24
Pracownia Tańca Pryzmat (fot. archiw. zespołu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Tancerze działającej w ramach olsztyńskiej Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA Pracowni Tańca Pryzmat odnieśli kolejne sukcesy na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

W miniony weekend młodzi tancerze po raz pierwszy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Federacji World Artistic Dance Federation Poland w Białych Błotach WADF Poland. Turniej trwał 4 dni, od 22 do 25 marca. Odbywał się jednocześnie na dwóch scenach, a w tym roku wzięło w nim udział ok. 2000 tancerzy.

Formacja Pryzmat Mini została Mistrzem Polski w kategorii Contemporary Ballet Showcases 12-15 lat w choreografii „Potęga Słów” Katarzyny Grabińskiej.
R E K L A M A
banner
Pięknie zaprezentowali się również olsztyńscy tancerze indywidualnie: Natalia Antolak zdobyła 3. miejsce w kategorii Solo Contemporary Ballet 12-13 lat, Nina Radek i Matylda Rybak miejsce 6. w kategorii Duet Contemporary Ballet 8-11 lat, Pola i Lena Gregorowicz miejsce 7. w kategorii Duet Contemporary Ballet 12-15 lat, a Kornelia Hałuszka miejsce 8. w kat. Solo Contemporary Ballet 8-11 lat.

Ponadto podczas Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03) spektakl „zeSTROjeNIE” w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel (dorosłe, zawodowe tancerki PRYZMATU) otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza w wysokości 500 euro za „oryginalną i dojrzałą formę scenicznej wypowiedzi oraz konsekwentną konstrukcję dramaturgiczną”. Ponadto praca otrzymała nagrodę indywidualną od Agaty Moląg w postaci udziału w warsztatach podczas festiwalu SPACER „za młodzieńczą energię, świeżość i odwagę w podejmowaniu wyzwań ruchowych na wysokim poziomie technicznym”.

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC!, którego organizatorem jest Krakowskie Centrum Choreograficzne, to impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. Do VIII edycji Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w Krakowie zostało zgłoszonych 35 choreografii z Polski, Kanady, Japonii, Niemiec, Izraela, USA, Austrii, Portugalii i Słowenii. Konkurs odbywa się od 2011 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy / 2018-03-28 15:00
Jak zawsze pięknie. Gratulacje!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl