Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2018-03-27 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Aniela Kozłowska z „Hajduczka” uratowała honor Polski na mistrzostwach świata dzieci w szermierce

Olsztyn24
Kozlowska Aniela - Hajduczek Olsztyn - Challenge Wratislavia 2018 | Więcej zdjęć »
Zakończył się 41. Challenge Wratislavia, nazywany w szermierczym świecie „mistrzostwami świata dzieci w szermierce”. W czwartek i piątek rywalizowali szpadziści, w sobotę i niedzielę - floreciści. W poniedziałek (26.03) na planszach stanęli szabliści. W trzech kategoriach wiekowych w broni szabla wystartowało 639 zawodnów z 21 krajów świata.

Jedyny medal dla Polski w szabli zdobyła zawodniczka UKS Hajduczek Olsztyn Aniela Kozłowska. W całym turnieju przegrała tylko jedną walkę o wejście do finału z późniejszą zwyciężczynią Antonią Papatheodoru z Grecji, zajmując III miejsce.

- To ogromny sukces, zważywszy na fakt, że do najlepszej ósemki turnieju we wszystkich kategoriach wiekowych nie zakwalifikował się, oprócz Anieli, żaden polski zawodnik. A w gronie 639 zawodników startowało 178 polskich szablistów - podkreśla trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.
R E K L A M A
banner
Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: 2003-2004; 2005-2006; 2007 i młodsi. W grupie 178 reprezentantów naszego kraju znalazło się 21 szablistów z olsztyńskiego klubu UKS Hajduczek.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli najstarsi szabliści: Szymon Błaszkiewicz-Kumar, Filip Kusak, Piotr Kozłowski i Kacper Staniszewski. Do fazy play-off nie zakwalifikował się Szymon. Swoje pierwsze walki pucharowe przegrali: Filip Kusak z Ioannisem Romanosem (Grecja) 6:15, Piotr Kozłowski z Marcelem Broniszewskim 13:15, zaś  Kacper Staniszewski z Zalanem Vargasem (Węgry) 7:15.

Następne walczyły najstarsze szablistki „Hajduczka”: Pola Domżalska, Klaudia Malgrem i Nina Kondrusik. Po fazie grupowej wszystkie zakwalifikowały się do fazy pucharowej. Swoją pierwszą walkę przegrała Pola Domżalska z Emmą Brunner (Niemcy) 5:15. Klaudia Malgrem pokonała Theodorę Neagu (Rumunia) 15:11, przegrywając kolejną walkę z Victorią Papai (Węgry) 8:15. Również Nina Kondrusik pierwsze stracie wygrała z Julią Szlagą (Grodziski Klub Szermierczy) 15:13, by ulec w kolejnej Elizavetcie Kovalevej (Rosja) 8:15. Nina zakończyła turniej na 24. miejscu, jako najwyżej sklasyfikowana Polka.

W kategorii wiekowej U13 (2005-2006) wystartowało pięciu szablistów z „Hajduczka”: Krzysztof Dowgierd, Łukasz Kowalczyk, Oliwier Kowalski, Oskar Kusak i Jakub Daszewski. Do  drugiej fazy awansowało dwóch zawodników. Oliwier Kowalski w pierwszym starciu pokonał Finna Reekie (Szkocja) 12:8, by kolejną przegrać z Jarlem Kurbisem (Niemcy) 2:12. Podobnie Oskar Kusak - pierwszą wygrał z Vladimirem Yadogalvisem (Bułgaria) 12:11, by przegrać drugą z Ivanem Nedashkovskim (Rosja) 7:12. Oskar zakończył turniej na 24. miejscu, jako najwyżej sklasyfikowany Polak.

Najwięcej radości przyniosła rywalizacja szablistek w tej kategorii wiekowej, w której zaprezentowały się olsztyńskie zawodniczki: Alicja Woźniak i Aniela Kozłowska. Do fazy pucharowej awansowała Aniela Kozłowska, pokonując w grupie wszystkie rywalki. W kolejnych walkach pokonała kolejno, docierając do półfinału: Lexie Craze (Wielka Brytania) 12:6; Mariję Kravchenko (Ukraina) 12:4 i Danę Schemp (Niemcy) 12:4. W ćwierćfinale pewnie pokonała Margaritę Duginę (Rosja) 12:5. W półfinale musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni turnieju Antoni Papatheodoru (Grecja) 6:12. Aniela Kozłowska zdobyła jedyny medal dla Polski w broni szabla podczas 41. Challenge Wratislavia.

- Na pewno czuję radość, ale też trochę niedosyt. Dziś świętuję sukces. Ale już od jutra kolejne treningi. Chciałabym podziękować trenerom, panu Adamowi Sobczykowi, Adamowi Sęczkowi oraz pani Kseni Zajączkowskiej, jak i panu Dariuszowi Nowickiemu. Dzięki nim mogę się dalej rozwijać - mówi Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn.

W kategorii wiekowej do lat 11 chłopców wystartowali: Antoni Adamczyk, Krzysztof Woźniak i Olgierd Budkiewicz. Żaden z nich nie zakwalifikował się do fazy play-off.

W tej kategorii startowały również dziewczęta: Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun, Amelia Komar, Antonina Dobies. Swoje pierwsze walki pucharowe przegrały: Amelia Komar z Anną Kaczorowską (AZS AWF Warszawa) 1:8 i Antonina Dobies z Anną Landsleitner (Niemcy) 6:8.

- Kolejny Challenge Wratislavia za nami. Gratuluję każdemu zawodnikowi wyniku - podsumowuje Adam Sobczyk.

Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Krzysztof Kozłowski

******

U15 - chłopcy (153 zawodników)

1. Mate Zadravecz - Węgry
2. Marco Sovar - Rumunia
3. Radu Nitu - Rumunia
3. Samuel Bondar - Niemcy
......

67. Piotr Kozłowski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
71. Filip Kusak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
95. Kacper Staniszewski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
150. Szymon Błaszkiewicz-Kumar - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

dziewczęta (106 zawodniczek)

1. Viktoria Papai - Węgry
2. Xenia Lackmann - Niemcy
3. Daria Bulba - Ukraina
3. Alina Hornak - Niemcy
......
23. Nina Kondrusik - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
27. Klaudia Malgrem - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
52. Pola Domżalska - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

U13 - chłopcy (123 zawodników)

1. Dmytrii Kolobaiev - Ukraina
2. Huba Biro - Węgry
3. Alexander Vidar - Islandia
3. Casian Cidu - Ruminia
......

24. Oskar Kusak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
64. Oliwier Kowalski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
94. Łukasz Kowalczyk - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
113. Krzysztof Dowgierd - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
121. Jakub Daszewski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

dziewczęta (100 zawodniczek)

1. Antoni Papatheodoru - Grecja
2. Polina Kashina - Rumunia
3. Aniela Kozłowska - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
3. Lilli-Rosa Walter - Niemcy
......

91. Alicja Woźniak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

U11 - chłopcy (95 zawodników)

1. Nikolaos Pergamalis - Grecja
2. Karl Dunger - Niemcy
3. Viktor Kitenov - Bułgaria
3. Horia Nitu - Rumunia
......

74. Antoni Adamczyk - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
80. Krzysztof Woźniak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
83. Olgierd Budkiewicz - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

dziewczęta (62 zawodniczki)

1. Lauren Dubois - USA
2. Aria Bevacqua - USA
3. Vlada Sidelnikova - Bułgaria
3. Viktoria Korotchenko - Ukraina
......

34. Antonina Dobies - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
44. Amelia Komar - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
60. Elżbieta Mejłun - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
61. Karolina Mejłun - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl