Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2018-04-08 19:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńscy szabliści zdominowali turniej w Koninie

Olsztyn24
Puchar za zwycięstwo w kategorii chłopców odbiera Oskar Kusak | Więcej zdjęć »
W sobotę (7.04) w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli o Puchar Prezesa KKSZ Konin, jeden z czterech najważniejszych turniejów, w których zdobyte punkty wliczane są do klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Szermierczego. Z tego powodu do Konina przyjechali najlepsi młodzicy (113 szablistów) z całej Polski. Wśród nich było 11 szermierzy z UKS Hajduczek Olsztyn. Olsztyńscy szabliści zdominowali ten turniej, zajmując dwa pierwsze i jedno drugie miejsce.

- Przyjechaliśmy z nadziejami, ale też z myślą, że każdy z turniejów jest niepowtarzalny, a wynik często zależy od dyspozycji dnia - mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Na planszach pierwsi walczyli chłopcy. Hajduczek Olsztyn reprezentowali: Krzysztof Woźniak, Szymon Błaszkiewicz-Kumar, Łukasz Kowalczyk, Oskar Stachowiak i Oskar Kusak.
R E K L A M A
banner
Po dwóch fazach grupowych z turnieju odpadł Oskar Stachowiak. Reszta zawodników awansowała do fazy play-off. Krzysztof Woźniak w pierwszej walce pokonał Andrzeja Wysockiego (UKS Riposta) 12:8, by w drugiej ulec Benedyktowi Denkiewiczowi (Szabla Ząbki) 5:12. Kacper Staniszewski w pierwszym „pucharze” uległ Aleksandrowi Grotowi (Grodziski Klub Szermierczy) 9:12, zaś Łukasz Kowalczyk przegrał z Kajetanem Niedźwieckim (UKS Riposta) 4:12.

Najlepiej turniej zakończył Oskar Kusak, w kolejnych walkach pucharowych pokonując Piotra Dębowskiego (KKSZ Konin) 12:5 oraz Kacpra Malcera (SSIR w Kramsku) 12:7. W ćwierćfinale pewnie wygrał z Mateuszem Mańczakiem (KKSZ Konin) 12:3, zaś półfinał rozegrał na swoją korzyść z Benedyktem Denkiewiczem (Szabla Ząbki) 12:9. W walce finałowej spotkał się z Marcelem Broniszewskim (MUKS Victor Warszawa), pokonując go po emocjonującej walce 12:10. Oskar Kusak wygrał turniej, co jest jego największym sukcesem w dotychczasowych startach i pierwszym w historii zwycięstwem olsztyńskiego szablisty w turnieju tej rangi.

- Oskar jest ambitnym zawodnikiem, walczy zawsze do końca. Dziś wytrzymał presję i w pięknym stylu, pokazując ładną szermierkę, pewnie wygrał turniej. Oczywiście gratuluję wszystkim swoim zawodnikom, którzy dziś pokazali się na konińskich planszach szermierczych - mówił po finale trener Adam Sobczyk.

Po chłopcach turniej rozpoczęły dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn: Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Antonina Dobies, Amelia Komar oraz Elżbieta Mejłun. Do fazy pucharowej awansowały: Nina Kondrusik oraz Aniela Kozłowska.

Nina Kondrusik wygrała pierwszą walkę pucharową z Julią Mikulską-Bąk (UKS Riposta) 12:3. W kolejnych pokonała Karinę Pakułę (KKSZ Konin) 12:2 i Anastazję Nagórską (OS AZS Poznań) 12:7. W półfinale wygrała z Sonią Kozanecką (Dragon Łódź) 12:7, by w finale spotkać się z klubową koleżanką Anielą Kozłowską.

Aniela w drodze do finału pokonała Ewę Czajkowską (Dragon Łódź) 12:3, Emilię Habryn (TMS Sosnowiec) 12:7, w ćwierćfinale wygrała z Julią Pilewską (TMS Sosnowiec) 12:4, zaś w półfinale z Natalią Lipińską (Dragon Łódź) 12:4.

- To jest zawsze zmartwienie trenera, by jego dobre zawodniczki nie trafiły na siebie we wcześniejszych fazach turnieju. Tu Nina i Aniela tak się rozstawiły po fazie grupowej, że spotkały się w finale. I to był pierwszy w historii turniejów klasyfikacyjnych finał w wydaniu szablistów z Olsztyna, z UKS Hajduczek Olsztyn - podkreślił trener Adam Sobczyk.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w szabli o Puchar Prezesa KKSZ Konin wygrała Aniela Kozłowska, pokonując Ninę Kondrusik 12:10.

- To był najlepszy w historii naszego klubu turniej klasyfikacyjny. W kategorii chłopców wygrał Oskar Kusak, wśród dziewcząt najlepszą okazała się Aniela Kozłowska, powtarzając zeszłoroczny sukces. Za nią na drugim miejscu uplasowała się Nina Kondrusik. Mamy wiele powodów do zadowolenia. Każdy z zawodników osiągnął swój osobisty sukces - podsumował trener Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

******

Wyniki dziewcząt

1. Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
2. Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn
3. Sonia Kozanecka - Dragon Łódź
3. Natalia Lipińska - Dragon Łódź
...
38. Antonina Dobies - UKS Hajduczek Olsztyn
42. Amelia Komar - UKS Hajduczek Olsztyn
43. Elżbieta Mejłun - UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki chłopców

1. Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
2. Marcel Broniszewski - MUKS Wiktor Warszawa
3. Mateusz Bakalarski - KKSZ Konin
3. Benedykt Denkiewicz - UKS Szabla Ząbki
...
7. Krzysztof Woźniak - UKS Hajduczek Olsztyn
35. Łukasz Kowalczyk - UKS Hajduczek Olsztyn
37. Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn
39. Szymon Błaszkiewicz-Kumar - UKS Hajduczek Olsztyn
56. Oskar Stachowiak - UKS Hajduczek Olsztyn

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~super / 2018-04-09 06:56
to jest tradycja olsztyńska,pamiętam lata sześćdziesiąte ub.wieku gdzie młodzi Olsztyniacy trenowani przez Pana Monkiewicza dominowali w tej dyscyplinie nie tylko w kraju ale też na planszach europejskich.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl