Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Katarzyna Masiewicz | 2018-04-16 15:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowe Dni Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie ruszają w czwartek

Olsztyn24
 
Był wietrzny, pochmurny dzień. Spoglądając w niebo, nie można było dostrzec nawet odrobiny niebieskiego skrawka, a nad naszymi głowami rozpościerał się szary puch. Początkowo nieśmiało szeptane słowa ulubionych książek nabrały mocy, niosąc się echem po ratuszowym placu.

To właśnie wtedy, 23 kwietnia 2013 roku, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, z ogromnej miłości do czytania narodziła się akcja „Olsztyn czyta”, a z nią Czytuś - maskotka promująca czytelnictwo wśród mieszkańców miasta.

Piąte urodziny to wielka rzecz, dlatego nasze świętowanie będzie trwało kilka dni! W olsztyńskich bibliotekach będą czekać na czytelników niezwykłe atrakcje.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem oraz do wspólnego świętowania.

Program Światowych Dni Książki w MBP:

» 20 IV / piątek, Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38), godz. 17.30 Spotkanie autorskie z Joanną Dobkowską – autorką powieści „Medium” oraz współautorką „W cieniu koronkowej parasolki. O modzie i obyczajach w XIX wieku”. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska;

» 21 IV / sobota, AURA Centrum Olsztyna (al. Piłsudskiego 16), godz. 10.00-14.00 Soboty z Abecadłem – Urodziny Czytusia. Warsztaty szycia maskotek;

» 23 IV / poniedziałek, Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38):

- Nie oceniaj książki po okładce. Niech pozostanie zagadką, co jest pod szarą okładką! – Zrób sobie niespodziankę i spośród przygotowanych przez nas propozycji książkowych wybierz jedną (lub kilka) dla siebie – nie znając ani jej okładki, ani tytułu, ani autora! Zaryzykuj! Być może przeżyjesz niezwykłą czytelniczą przygodę!

- Książkowa Pierwsza Pomoc – Masz w domu książkę, z którą nie możesz się rozstać, lecz czytałeś ją już tyle razy, że zaczęła się rozklejać, a okładka jest cała pogięta? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przynieś swoją książkę do Planety 11, a nasz bibliotekarz postara się jej pomóc – obłoży przezroczystą folią i sklei luźne kartki. Możesz ją też zostawić do odbioru na następny dzień! Usługi Książkowej Pierwszej Pomocy są bezpłatne.

- Second Book. Wielka Wymiana Książkowa, godz. 16.00-17.00 – Czas na wiosenne porządki w Twojej biblioteczce! Weź udział w naszej wymianie książkowej. Zasada jest prosta – przynieś przeczytaną już książkę i wybierz dla siebie nową na wiosenne czytanie w plenerze.

- Olsztyński Quiz Literacki, godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich książkomaniaków do udziału w ogólnomiejskim teście sprawdzającym wiedzę z zakresu literatury. Olsztyński Quiz Literacki adresowany jest dla osób powyżej 13 roku życia. Na zwycięzcę czeka wspaniałą nagroda – karta prezentowa w wysokości 300 zł do zrealizowania w salonach EMPIK;

» 24 IV / wtorek, Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38), godz. 17.00 Spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem, znanym i cenionym poetą i eseistą, autorem licznych tomików poetyckich (m.in. „41”, „Ba!”, „Pocałuj światło”, „Przestwór. Godziny” – nominowanego do nagrody Miasta Stołecznego Warszawy w 2016 r., czy najnowszego „Ufność”) oraz książki eseistycznej „Pęknięte struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego”. Laureat licznych nagród, opiekun Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl