Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Rafał Bieńkowski | 2018-04-19 19:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolarze Michelin Bloomnet Team wjeżdżają w nowy sezon

Olsztyn24
Michelin Bloomnet Team
To będzie pracowity rok dla Michelin Bloomnet Team. Olsztyńska amatorska grupa kolarstwa szosowego planuje start w kilkunastu wyścigach, a tymi, na które zęby ostrzą sobie najbardziej, są mistrzostwa Polski masters i cykl Dadelo-wyscigiszosowe.pl.

To będzie drugi sezon olsztyńskiego teamu, który pod szyldem Michelin Bloomnet Team zaczął ścigać się w maju 2017 roku. I był to udany debiut w peletonie, ponieważ kolarzom udało się stanąć wówczas na podium wielu ogólnopolskich wyścigów, a nawet z dobrej strony pokazać się też za granicą.

Ubiegłorocznymi wynikami, które warto przypomnieć, są przede wszystkim trzecie miejsce Patryka Badury w klasyfikacji generalnej Cisowianka Road Tour, brązowy medal Łukasza Dudko podczas Memoriału im. Stanisława Królaka, trzy miejsca w TOP10 mistrzostw Polski masters, a także dobre 33. miejsce Marcina Wojtala w finale mistrzostw świata UCI Gran Fondo we Francji.
R E K L A M A
banner
Tegoroczny grafik też napięty

Poważne ściganie zaczyna się już w ten weekend, kiedy w Brodnicy odbędzie się pierwsza odsłona cyklu Dadelo-wyscigiszosowe.pl (sobota), a w Gniewinie zainaugurowana zostanie seria Cyklo. Łącznie do września olsztynianie będą ścigać się w szesnastu krajowych imprezach, oprócz tych wyżej wymienionych będą to również m.in. Velo Toruń, Tatra Road Race, IX Memoriał im. Stanisława Królaka i czerwcowe mistrzostwa kraju masters w Starachowicach.

- Dla teamu najważniejsza będzie walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej serii wyścigów szosowych w naszym województwie, a także Velo Toruń i Skoda Bike Challenge. W rywalizacji indywidualnej głównym celem będą dla mnie z kolei mistrzostwa Polski ze startu wspólnego oraz kwalifikacja do tegorocznych mistrzostw świata z serii UCI Gran Fondo, które odbędą się w Poznaniu. Poza tym, jeśli zdobędę kwalifikacje i forma będzie odpowiednio wysoka, biorę także po uwagę wyjazd na mistrzostwa do włoskiego Varese – mówi Patryk Badura.

Podobne cele, czyli dobra lokata w mistrzostwach kraju i kwalifikację do MŚ, stawia przed sobą także Jacek Sargalski, a więc najmłodszy kolarz zespołu startujący w kategorii wiekowej M20.

- Liczę na to, chociaż wiem, że będzie to bardzo trudne, bo poziom się podniósł. Rywalizacja w mojej kategorii nie odstaje zbyt mocno od poziomu elity. Jeśli chodził natomiast o resztę sezonu, to wraz z chłopakami postawiliśmy sobie za cel głównie wysokie pozycje w cyklu Dadelo, który składa się z sześciu etapów – mówi zawodnik, który udanie wprowadził się do zespołu przed rokiem zajmując m.in. drugie miejsce w swojej kategorii w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim O Puchar Wójta Gminy Świątki czy XII Memoriale Czesława Popławskiego w Brodnicy. - Debiutancki sezon zaliczyłem do udanych, szybko nawiązałem dobry kontakt z chłopakami z teamu, co spowodowało efektywną współpracę podczas startów. Teraz przed nami nowy sezon i nowe wyzwania.

Dziesięcioro na start

Skład Michelin Bloomnet Team nie uległ zmianie i wciąż będzie liczył dziesięcioro zawodników. Oprócz wspomnianych Patryka Badury, Łukasza Dudko i Jacka Sargalskiego, będą to również Barbara Badura, Radomir Chmiel, Marek Trzeszczkowski, Kazimierz Mydło, Marcin Wojtal, Sebastian Żelazowski i Sylwester Matusiak. Wyników kolarzy MBT należy wypatrywać w kategoriach M20, M30, K30, M40 i M60.

Olsztyńską grupę, tak jak w poprzednim sezonie, wspierają zakład produkcji opon Michelin, agencja interaktywna Bloomnet, producent rowerów Kross oraz firma Gumlop.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl