Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-23 18:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Książkowe rosarium z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w WBP

Olsztyn24
Książkowe rosarium w WBP | Więcej zdjęć »
23 kwietnia to symboliczna data śmierci lub urodzin wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa czy Nabokova. Nie dziwi więc, że w tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Jednak jest jeszcze inna tradycja – to święto narodowe Katalonii, a dokładnie dzień patrona – Katalonii - św. Jerzego. Tego dnia w Hiszpanii kobietom wręcza się czerwoną różę, mężczyźni zaś w rewanżu obdarowywani są książkami.

Zainspirowani tym zwyczajem bibliotekarze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie zaprosili dzisiaj (23.04) do Starego Ratusza, gdzie można było otrzymać lub zrobić samodzielnie różę origami i różaną zakładkę.
R E K L A M A
banner
Odwiedzający bibliotekę mogli również skorzystać z wymienialni książek lub zabrać do domu uwolnioną książkę z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl