Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
WwO | 2018-04-24 11:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczennice XII LO edukują z historii Olsztyna

Olsztyn24
Siedziba XII LO przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie
Ada, Paulina, Asia, Magda, Justyna i Marta, są uczennicami XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Kochają historię miasta i dlatego stworzyły projekt „Wkręceni w... Olsztyn”. Jest on realizowany w ramach platformy do tworzenia projektów społecznych „Zwolnieni z teorii”. 21 marca zorganizowały grę miejską, w której wzięli udział uczniowe szkół gimnazjalnych oraz liceów. Gra odbyła się na olsztyńskiej starówce. Ale to nie koniec... Aktualnie przeprowadzają prelekcje w olsztyńskich szkołach podstawowych i gimnazjach.

- Uważamy, że historia i tradycja są bardzo ważne, niestety trochę zapomniane. Dlatego właśnie pojawiłyśmy się my. Staramy się zachęcać młodych ludzi do poznawania historii, która wpływa na ich lokalny patriotyzm - mówi jedna z założycielek projektu.

Dziewczęta stworzyły sondę, ktora jest umieszczona na ich Facebook’u oraz YouTube.
R E K L A M A
banner
- Sonda pokazała nam, że nie wszyscy olsztyniacy znają historię. Jednak najbardziej szokujące było to, że większość osób nie przyznawała się do swojego olsztyńskiego pochodzenia. Cieszymy się jednak, że sonda cieszy się ogromną popularnością i dużo ludzi pisze do nas z pytaniami o historię Olsztyna - stwierdzają organizatorki sondy.

My popieramy inicjatywę i trzymamy kciuki.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl