Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-24 16:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Rozpoczął się proces byłego prezesa spółki Remedium

Olsztyn24
 
Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się dzisiaj (24.04) proces Sylwestra S., byłego prezesa spółki Remedium,  oskarżonego o wyłudzenie ponad 60 mln zł na szkodę ponad 800 osób. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Sylwester S. od kwietnia 2017 r. przebywa w tymczasowym areszcie. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie sporządziła akt oskarżenia, w którym zarzuca mu popełnienie 10 przestępstw. Najpoważniejszy zarzut dotyczy doprowadzenia w latach 2005-2013 ponad 800 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie przekraczającej 60 mln zł. Sylwester S. działając najpierw w ramach indywidualnej działalności gospodarczej, a od 2007 roku jako prezes zarządu w spółce Remedium - Doradcy Finansowi sp. z o.o., miał wprowadzić te osoby w błąd, co do charakteru lokat pieniężnych, przeznaczenia ulokowanych środków pieniężnych i gwarancji ich zwrotu wraz z oprocentowaniem.

Sylwester S. został oskarżony o dokonanie w latach 2012–2013 jeszcze dwóch innych oszustw. Jedno z nich miało być popełnione na szkodę inwestora, na kwotę około 4 mln zł, poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru i możliwości zrealizowania inwestycji polegających na budowie elektrowni wiatrowych i solarnych. Natomiast drugi czyn miał być związany z działaniem na szkodę przedsiębiorcy z Olsztyna, na kwotę blisko 54 tys. zł, poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru i możliwości zapłaty za kampanię reklamową na rzecz spółki Remedium.
R E K L A M A
banner
Pozostałe zarzuty dotyczą:

» działania na szkodę spółki Remedium w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzeniu tej spółce szkody majątkowej w kwocie ponad 26 mln zł,
» prowadzenia działalności bankowej bez wymaganego zezwolenia,
» niezgłaszania wniosków o upadłość spółki Remedium oraz spółek celowych, pomimo powstania warunków uzasadniających ich upadłość w postaci niewypłacalności,
» prowadzenia ksiąg rachunkowych spółki Remedium wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zawarcia nierzetelnych danych w sprawozdaniach finansowych spółki za lata 2009 – 2011,
» niesporządzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności spółki Remedium za 2011 rok oraz niezłożenia tych sprawozdań we właściwym rejestrze sądowym,
» udaremnienia zaspokojenia wierzyciela Remedium poprzez usunięcie zagrożonych zajęciem składników majątku w postaci pieniędzy i dwóch nieruchomości.

Proces w tej sprawie rozpoczął się dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Obrońca oskarżonego jeszcze przed otwarciem przewodu sądowego wniósł o wyłączenie jawności rozprawy. Jednak temu wnioskowi sprzeciwił się prokurator, a sąd zadecydował, że rozprawa będzie toczyć się jawnie.

Sylwester S. na rozprawie nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i rozpoczął składanie wyjaśnień, które będzie kontynuował także w kolejnych dniach rozprawy wyznaczonych na 25 i 26 kwietnia 2018 r. na godz. 10.30.

Materiał dowodowy w tej sprawie jest bardzo obszerny, liczy około 170 tomów akt i załączników (tj. blisko 35 tys. kart z dokumentami).

Dodajmy jeszcze, że przed Sądem Rejonowym w Olsztynie toczy się także postępowanie upadłościowe spółki Remedium – Doradcy Finansowi.

Komentarze [1]
~Mama / 2018-04-24 22:23
Kilka lat temu ten typ na lamach gazety olsztynskiej dawal olsztyniakom dobre rady jak inwestowac.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl