Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2018-04-26 22:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Oryginalne hobby Adama Maliny

Olsztyn24
Wernisaż wystawy w Muzeum Sportu w Olsztynie (fot. archiw. Muzeum Sportu) | Więcej zdjęć »
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, zorganizowało dzisiaj (26.04) wernisaż wystawy koszulek różnych klubów piłki ręcznej.

Do muzeum przybyło blisko 40 osób, by zobaczyć zbiory Adama Maliny. W większości byli to przyjaciele, koledzy i koleżanki, zawodnicy olsztyńskich klubów piłki ręcznej, a także rodzice kolekcjonera bardzo ciekawych strojów sportowych.

Na wernisażu nie zabrakło również znanych osobistości ze świata olsztyńskiego sportu. Do muzeum przybyli m.in. Otton Tuszyński i Arkadiusz Paturej – związani z boksem, Leszek Dublaszewski – dyrektor OKPR Warmia Energa Olsztyn czy Ireneusz Michałowski – były zawodnik piłki nożnej.
R E K L A M A
banner
Uroczystego otwarcia wystawy dokonał kierownik Działu Sportu OSiR w Olsztynie – Marek Makowski.

Adam Malina opowiedział gościom o początkach swoich zbiorów. Piłka ręczna to dla Adama sport numer jeden, zaraz po piłce nożnej i dlatego też zrodziła się w nim pasja do kolekcjonowania koszulek sportowych, które w tym przypadku są bardzo trudne do zdobycia. Na rynku jest ich niewiele. Rzadko sprzedaje się je jako gadżety, dlatego też wzbudziły one duże zainteresowanie. Kolekcja liczy ich 60.

Arkadiusz Paturej spytał, która z koszulek jest dla właściciela kolekcji najcenniejsza. Adam Malina zdecydowanie odpowiedział, że koszulka Bartosza Jureckiego. Grał w niej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Ogromną i jakże miłą niespodzianką był gest hobbysty, który postanowił przekazać ją olsztyńskiemu Muzeum Sportu. Dzięki temu olsztyńska placówka wzbogaciła się o bardzo cenną pamiątkę.

Wystawę można będzie oglądać do końca maja. Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Sportu, które mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~tt / 2018-04-27 07:05
"Piłka ręczna to dla Adama sport numer jeden, zaraz po piłce nożnej"
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl