Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Katarzyna Rynko | 2018-04-27 21:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie SP 14 uczestniczą w Dniach Edukacji Prawniczej

Olsztyn24
Uczniowie SP14 w olsztyńskich sądach (fot. archiw. SP14) | Więcej zdjęć »
W ramach poznawania tajników różnych zawodów, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie odwiedzili Sąd Rejonowy oraz Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Młodzież z klasy 7a oraz przedstawiciele klas trzecich w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, mieli okazję wcielić się w role prokuratora, adwokata oraz sędziego, podczas zainscenizowanego procesu. Do zadania podeszli z dużym zaangażowaniem, od czasu do czasu korzystając z pomocy pani sędzi. Po odegraniu procesu sądowego uczniowie zeszli do cel, w których podejrzani oczekują na proces.

W kolejnym terminie uczniowie z klasy 3b odwiedzili Sąd Okręgowy, a w nim salę rozpraw, w której odbywają się procesy o podwyższonym ryzyku. Pracownik ochrony szczegółowo opowiedział o sposobach zabezpieczania świadków i oskarżonych przed atakiem na ich życie.
R E K L A M A
banner
Uczniowie mieli także okazję zobaczyć pokój, w którym przesłuchiwane są dzieci. Następnie udali się na spotkanie z sędzią, która opowiedziała m.in. o tym, jakie studia należy podjąć, by zostać sędzią oraz przybliżyła pracę sędziego.

W ramach Dni Edukacji Prawniczej przedstawiciele klas drugich wzięli udział w konferencji na temat mediacji szkolnych i rówieśniczych, podczas której dowiedzieli się czym są mediacje, jak je przeprowadzać i kto może być mediatorem.

Katarzyna Rynko

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl