Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anetta Socha | 2018-03-11 11:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 14

Olsztyn24
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Olsztynie (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (10.03) o 10 rano w Szkole Podstawowej nr 14 rozpoczęło się spotkanie z kandydatami na uczniów wszystkich poziomów klas i ich rodzicami.

Starszych i młodszych gości przywitała dyrektor Jarosława Kozak. Przedstawiła grono nauczycieli i zaprezentowała naszą szkołę jako miejsce bezpieczne, nowoczesne i życzliwe uczniom. Zebrani dowiedzieli się też, że nasza szkoła rozpoczyna nabór do klasy IV o profilu sporty walki – judo i zapasy. Zajęcia specjalistyczne w tym zespole będą prowadzili trenerzy. Wśród zgromadzonych rodziców z wielką radością rozpoznaliśmy naszych absolwentów. To dobry znak, że wracają do swej starej szkoły, tym razem w roli rodziców. Dobrze jest móc wrócić do miejsca, które się zna i do nauczycieli, którym się ufa.

Po spotkaniu z panią dyrektor, uczniowie i ich opiekunowie wyruszyli pod opieką Aliny Bogdańskiej na spacer po szkole. Wszystko zaczęło się od III piętra, czyli kondygnacji przeznaczonej dla uczniów klas I-III. Nasi goście zajrzeli do biblioteki i czytelni, do sali języka polskiego, gdzie mogli porysować na tablicy multimedialnej, a dłużej zatrzymali się w sali klasy Ia. Uczniowie zajęli ławeczki, rodzice też próbowali to zrobić i potoczyła się rozmowa o tym, jak jest w szkole. Rodzice dowiedzieli się, że na ich dzieci czeka ładna, nowoczesna sala ze sprzętem multimedialnym, świetlica pełna nowych zabawek, w tym klocków Lego, świetlica z bezpłatnymi zajęciami z języka niemieckiego, hiszpańskiego, z plastyki, muzyki, stołówka z dwudaniowymi obiadami. A pierwszego września będą czekać na pierwszaków bezpłatne podręczniki.
R E K L A M A
banner
Potem wszyscy przenieśli się do sali języka angielskiego, gdzie pierwszoklasiści dwa razy w tygodniu mają swoje zajęcia. Panie anglistki przygotowały dla naszych małych gości zabawy z użyciem tablicy multimedialnej. Było zatem wspólne liczenie w języku angielskim i rozpoznawanie kolorów.

Nasi goście odwiedzili też sale przedmiotowe, gdzie młodzież poznaje tajemnice biologii, geografii, historii. W sali do nauki fizyki i chemii zobaczyli przygotowane przez Wojciecha Kaskę menzurki z różnymi płynami, które zmieniły kolory po dolaniu do nich wywaru z czerwonej kapusty. Dzięki temu prostemu zabiegowi można było się dowiedzieć, który z płynów ma odczyn kwasowy, a który zasadowy. Zajrzeli też do świetnie wyposażonej w sprzęt pracowni informatycznej.

Kandydaci do klas starszych wędrowali po szkole pod opieką Magdaleny Wróblewskiej, wychowawczyni obecnej klasy VIIa.

Wszyscy wizytę w naszej szkole zakończyli zdrowym poczęstunkiem w stołówce szkolnej. Goście obdarowani specjalnymi gadżetami i zadowoleni wrócili do domów. Wielu z nich w sekretariacie szkoły złożyło już dokumenty, potwierdzając tym samym wolę podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 14. Czekamy i na tych kandydatów do klas I-VIII, którzy nie zdążyli nas odwiedzić i na tych, którzy chcą rozpocząć naukę w klasie zapaśników i dżudoków. Każdemu pokażemy szkołę i o niej opowiemy.

Anetta Socha

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~rodzic / 2018-03-11 18:58
Świetna, kameralna szkoła!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl