Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Hanna Borys | 2017-11-18 20:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Chór Szkoły Podstawowej nr 14 z koncertem w DPS „Kombatant”

Olsztyn24
Chór SP 14 koncertuje w „Kombatancie” (fot. SP 14 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Chór Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie przejął tradycje chóru Gimnazjum nr 5, który również był prowadzony przez Hannę Borys. Podobnie jak w poprzednich latach startujemy w konkursach, uświetniamy uroczystości szkolne, ale również koncertujemy na terenie miasta, dając radość i wiele wzruszeń słuchaczom.

Tym razem wystąpiliśmy, po raz kolejny, z programem słowno–muzycznym w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Nasz występ dotyczył Święta Niepodległości, stąd uroczyste stroje i przypięte do nich kotyliony.

W stołówce czekała na nas jak zwykle znaczna grupa słuchaczy, która podobnie jak w latach poprzednich bardzo gorąco i serdecznie nas przywitała. Doprowadziło to do lekkiego stresu spowodowanego tremą, który jednak szybko minął. Po przywitaniu naszej gromadki jeden z pensjonariuszy przybliżył obecnym tło historyczne wydarzenia, które spowodowało nasze muzyczne spotkanie.
R E K L A M A
banner
W końcu przyszedł czas nasz występ. Zaczęliśmy od „Roty”, której wysłuchano na stojąco. Ta pieśń roztopiła wszelkie lody między nami a publicznością. Potem już było tylko łatwiej. Nastąpiło wspólne śpiewanie i popłynęły łzy wzruszenia.

Wykonaliśmy jeszcze wiele pieśni z okresu walki o niepodległość. Między innymi: „Szara piechota”, „O mój rozmarynie”, ale w repertuarze znalazły się również pieśni bardziej nam współczesne: „Biały krzyż”, „Mury” i „Przeżyj to sam”.

Bardzo nas ucieszyło, że nastąpiła tak wielka integracja z publicznością i zrodziła się możliwość wspólnego wykonywania pieśni. Okazało się, że starsze osoby znają teksty i bardzo ładnie śpiewają.

Po zakończeniu koncertu otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne świąteczne spotkanie. Tym razem przygotujemy kolędy i również mamy nadzieję na wspólne ich wykonanie.

Wrócimy tu na pewno, bo była to dla nas dobra lekcja patriotyzmu, szacunku do osób starszych i kultury. Poza tym koncert ten dał nam wiele radości, bo tyle jesteś wart, ile dasz z siebie innym, a my widzieliśmy, że dostarczyliśmy pensjonariuszom DPS Kombatant naprawdę wiele radości, wzruszeń i pięknych przeżyć.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Jan / 2017-11-19 11:58
Dziękujemy organizatorom i wykonawcom.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Smaki Warmii, Mazur i Powiśla szansą na sukces

18-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl