Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
J.J | 2018-05-10 16:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Zagrają w szachy dzięki OBO

Olsztyn24
Przezkazanie sprzętu odbyło się w Urzędzie Miasta Olsztyna (fot. J.J - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Jednym z wniosków zgłoszonych w ubiegłorocznym Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim był wniosek dotyczący organizacji zajęć szachowych dla dzieci i dorosłych przez kółko szachowe z Osiedla Grunwaldzkiego. Mimo że nie wygrał osiedlowego głosowania, pieniędzy z OBO wystarczyło także na jego realizację. Dzisiaj (10.05) w Urzędzie Miasta odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego w ramach realizacji wniosku.

Kluczowym elementem przekazanego oprzyrządowania był zestaw transmisyjny. W jego skład wchodzi m.in specjalna szachownica z wyjściem wideo i możliwością podłączenia do Internetu. Poza tym do realizatorów trafiło 30 kompletów tradycyjnych szachownic, figur i zegarów. Wartość sprzętu to ponad 9,5 tys. złotych.

- Nie mam wątpliwości, że to wszystko przyczyni się do rozwoju najmłodszych, ale także starsi będą mieć mnóstwo zabawy - powiedział prezydent miasta Piotr Grzymowicz, podczas dzisiejszego spotkania.
R E K L A M A
banner
Pierwsza okazja do wypróbowania zakupów pojawi się już w niedzielę (13.05). W tym dniu odbędzie się XXVIII Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtisów z cyklu Grand-Prix województwa warmińsko-mazurskiego w szachach szybkich (zgłoszony do oceny rankingowej FIDE). Turniej, w którym weźmie udział około stu osób z całego kraju, zostanie rozegrany w Domu Kultury Akces przy ul. Pana Tadeusza 6A w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl