Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-04-11 15:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejna edycja OBO ruszyła

Olsztyn24
Od lewej: Ewa Zakrzewska, Piotr Grzymowicz i Bartłomiej Głuszak | Więcej zdjęć »
Rozpoczęła się szósta edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak przed rokiem, na realizację najlepszych zadań miasto przeznaczyło ponad 3,7 mln złotych. O szczegółach projektu rozmawiano dzisiaj (11.04) podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

- Wiele osób nie miało świadomości, że to my wszyscy jesteśmy samorządem - mówi Bartłomiej Głuszak z Federacji Organizacji Socjalnych FOSa. - Dzięki temu przedsięwzięciu ta wiedza się zwiększa. Coraz więcej osób chce aktywnie wpływać na to, co dzieje się w mieście.

Budżet obywatelski jest przykładem zaangażowania mieszkańców. To oni wymyślają, przygotowują koncepcje, zachęcają innych do włączenia się w akcję. W dotychczasowych pięciu edycjach do realizacji wybrano 145 projektów o łącznej wartości około 13 mln złotych.
R E K L A M A
banner
- Stwórzmy miasto naszych marzeń - apeluje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Zachęcam do decydowania o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiego budżetu. Jeśli tylko jest taka możliwość, staramy się wspierać najlepsze pomysły dodatkowym, zewnętrznym finansowaniem.

Tak było m.in. w przypadku Parku Jakubowo, którego pierwszy etap rewitalizacji rozpoczęty został z pieniędzy zapisanych w OBO, a teraz coraz bliżej końca jest już drugi etap prac. Wśród zrealizowanych zadań są m.in. ścianka wspinaczkowa, huśtawka dla niepełnosprawnych, Galeria Starego Olsztyna, Rap Festiwal i pumptrack.

- Ważną rolą jest teraz kampania informacyjno-edukacyjna - przyznaje Ewa Zakrzewska, przewodnicząca Zespołu Koordynującego VI edycji OBO. - Przy okazji wielu wydarzeń, które odbywać będą się w mieście, będziemy opowiadać o budżecie obywatelskim, zachęcać do przygotowywania projektów i do głosowania.

Wnioski projektowe można składać do 15 maja. Może je zgłosić każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 15. rok życia oraz organizacja pozarządowa z siedzibą na terenie Olsztyna. Choć jest możliwość składania wniosków w tradycyjnej, papierowej formie, to miasto zachęca do robienia tego w formie elektronicznej, poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Więcej informacji na temat tej edycji OBO (m.in. terminarz działań) dostępnych jest w zapisie wideo konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Mama / 2018-04-17 12:43
Zastanawiajacy jest dobry humor organizatorow OBO. Nie przeszkadza im to, ze Lynostrada i inne projekty ktore wygraly nie sa realizowane.
~Z Brzezin / 2018-04-15 09:05
Łynostrada musi powstać. Jest potrzebna mieszkańcom Brzezin i całęgo Olsztyna.
~ŁYNOSTRADA / 2018-04-11 21:29
BLE BLE BLE A ŁYNOSTRADY KTÓRA WYGRAŁA OBO W 2015 ROKU JAK NIE BYŁO TAK NIE MA I NIE WIADOMO KIEDY BĘDZIE...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa nt. VI edycji OBO

11-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl