Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-05-14 20:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Na tabliczki z imieniem Mariana Bublewicza musimy jeszcze poczekać

Olsztyn24
Ulica Mariana Bublewicza będzie się kończyć przy węźle Olsztyn Wschód na obwodnicy miasta | Więcej zdjęć »
Teoretycznie od 29 maja przy nowo budowanej ulicy łączącej ul. Towarową z węzłem Olsztyn Wschód na obwodnicy miasta (również w budowie) miasto może stawiać tabliczki z imieniem i nazwiskiem patrona tej ulicy - Mariana Bublewicza. Dzisiaj (14.05) bowiem w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego wojewoda opublikował uchwałę Rady Miasta Olsztyna w sprawie nadania temu odcinkowi „dojazdówki” z miasta do obwodnicy imienia tragicznie zmarłego w 1993 roku olsztynianina, znakomitego kierowcy rajdowego. Publikacja uchwały oznacza, że decyzja olsztyńskich radnych zacznie obowiązywać za 14 dni, czyli od 29 maja.

Oczywiście wspomnianych tabliczek z imieniem i nazwiskiem Mariana Bublewicza przy nowo budowanej ulicy z końcem maja nie zobaczymy. Budowa bowiem jest zaawansowana, ale do końca inwestycji pozostało jeszcze wiele pracy, co widać na wykonanych przez nas dzisiaj zdjęciach.

Przypomnijmy, że umowę na przebudowę 1,2 km starego odcinka ulicy Towarowej (od ul. Leonharda do ul. Budowlanej) i nowego odcinka o długości 1,4 km (ten odcinek będzie nosił imię Mariana Bublewicza) miasto podpisało z Budimexem SA 29 września 2016 roku. Zgodnie z umową, na wykonanie umowy Budimex otrzymał 27 miesięcy od dnia podpisania umowy. Termin ten mija w grudniu tego roku.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl