Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2018-05-14 22:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Rocznicowa pomoc

Olsztyn24
Piłsudczycy na Litwie | Więcej zdjęć »
W sobotę (12.05) minęła 83. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego. Olsztyński oddział Piłsudczyków RP z tej okazji zorganizował zbiórkę darów dla polskiej szkoły w Turgielch i Wspólnoty Miłosierdzia Bożego na Litwie.

Wspólnota to organizacja, która udziela pomocy socjalnej, troski duchowej, edukacyjnej osobom i rodzinom pokrzywdzonym, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, niezależnie od ich pochodzenia, wiary, czy narodowości. Przewodniczącym Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach jest Tadeusz Romanowski, filantrop, który swoje życie i majątek poświęca potrzebującym.

Dzięki wsparciu miedzy innymi wójta gminy Kurzętnik, Wojciecha Dereszowskiego, studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, mieszkańców Olsztyna, zebrano rowery, materiały edukacyjne, maskotki oraz sprzęt nagłośnieniowy. Dary w ubiegły weekend dotarły do rejonu solecznickiego, gdzie ma swoją siedzibę Wspólnota Miłosierdzia Bożego oraz Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach.
R E K L A M A
banner
Podczas pobytu Piłsudczycy zorganizowali, z udziałem ks. Józefa Aszkiełowicza, Polaka roku Wileńszczyzny, uroczystość rocznicową na cmentarzu na Rossie, gdzie pochowana jest matka Piłsudskiego i serce jego.

Waldemar Ziarek
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl