18:07 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

Rafał Bieńkowski | 2018-05-22 14:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Michelin Bloomnet Team podkręcił tempo na Pomorzu

Olsztynianie na podium w Lęborku

Kolarze Michelin Bloomnet Team byli jednymi z głównych aktorów niedzielnego (20.05) wyścigu Cyklo Lębork. Na podium stanęło dwóch zawodników z Olsztyna.

Cyklo Lębork to jeden z sześciu wyścigów, które składają się na tegoroczny kalendarz Energa Cyklo Cup. W weekend na starcie stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników, którzy walczyli na dystansach 44 lub 91 km. Wyścig, który rozpoczął się na placu Spokoju w centrum Lęborka, nie był jednak spokojny dla zawodników. Na trasie nie brakowało krętych zjazdów, podjazdów, a i sam finisz z trzema ostrymi zakrętami nie należał do najłatwiejszych.

Zawodnicy MBT należeli jednak do tych, którzy z tą trasą poradzili sobie najlepiej. 5. miejsce w kategorii OPEN zajął Łukasz Dudko, który finiszował z czasem 2:11:51. Do zwycięzcy, czyli Arkadiusza Petki z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, stracił dwie sekundy. Długo wydawało się, że pierwszą trójkę spróbuje zaatakować również drugi z olsztynian Marcin Wojtal, ale osłabł na 75. kilometrze i finiszował w drugiej grupie. Chociaż ostatecznie i tak zajął wysoką 8. lokatę z czasem 2:14:30. Dobre pozycje w kategorii OPEN dały jednak naszym kolarzom miejsca na podium w kategorii M3, w której ostatecznie drugi był Dudko, a trzeci Wojtal.

Kolarze MBT tym samym kontynuują udaną jazdę w tegorocznej serii Cyklo. Przypomnijmy, że w otwierającym sezon wyścigu w Gniewinie Marcin Wojtal był 7. (pierwszy w M3), a Łukasz Dudko 12. (trzeci w M3).
Kolejna odsłona rywalizacji, czyli Cyklo Strzepcz, 24 czerwca.