Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2012-12-04 21:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Opłatek u amazonek

Olsztyn24
Spotkanie poprowadziła Marianna Kunikowska, prezes OTA | Więcej zdjęć »
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przed olsztyńskim ratuszem stanęła już świąteczna choinka, która niebawem będzie przystrajana. W świąteczny klimat wprowadzają też tradycyjne już spotkania opłatkowe, które pojawiły się w kalendarzach różnych organizacji i instytucji. Jako pierwsze w tym roku na spotkanie opłatkowe w restauracji Krys-Stan na olsztyńskim Zatorzu zaprosiły nas panie z Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki.

- Spotkania opłatkowe organizujemy odkąd istnieje nasze stowarzyszenie - mówi Marianna Kunikowska, prezes Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki. - Początkowo były to kameralne, składkowe spotkania. Od 12 lat organizujemy spotkania opłatkowe dla wszystkich amazonek i naszych przyjaciół.

Dzisiaj wśród gości opłatkowego spotkania znaleźli się m.in. poseł Lidia Staroń, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, dyrektor polikliniki i centrum onkologii w Olsztynie Janusz Chełchowski, rzecznik praw pacjenta Antoni Celmer, dyrektor generalny Olsztyńskiej Szkoły Wyższej Helena Rusiecka, a także przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych z Olsztyna. Nie zabrakło też dra Stanisława Niepsuja, „ojca” olsztyńskich amazonek.
R E K L A M A
banner
Świąteczno-noworoczne życzenia najpierw złożyła wszystkim prezes Marianna Kunikowska. Z gości głos zabrali poseł Lidia Staroń i prezydent Piotr Grzymowicz. Oni życzyli uczestnikom spotkania przede wszystkim zdrowia.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do wręczenia „zaległych” podziękowań dla osób i instytucji szczególnie wspierających Olsztyńskie Towarzystwo Amazonki. Podziękowania były przygotowane na jubileuszową uroczystość z okazji XX-lecia OTA, ale wówczas nie wszyscy wyróżnieni mogli pojawić się na jubileuszu. Dzisiaj pamiątkowe statuetki trafiły więc do rąk poseł Lidii Staroń i prowadzącej księgowość stowarzyszenia Janiny Pietrusiewicz, natomiast pamiątkowe dyplomy odebrali przedstawiciele Dyrekcji V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, Miejskiego Zespołu ds. Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych oraz Zarządu Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Szczególna niespodzianka spotkała dzisiaj obecne na spotkaniu Barbary, w tym Barbarę Baturo-Warszawską, wiceprezes stowarzyszenia amazonek. Z okazji imienin uczestnicy spotkania specjalnie dla nich zaśpiewali gromkie „Sto lat!”.A jeśli o śpiewaniu mowa, to nie zabrakło też wspólnie odśpiewanego hymnu amazonek.

Po złożeniu życzeń i przekazaniu podziękowań Ewangelię wg św. Łukasza odczytał zaprzyjaźniony z amazonkami ks. Janusz Szymko. A potem było wiele minut na dzielenie się opłatkiem, indywidualne życzenia świąteczno-noworoczne i długie rozmowy przy wigilijnym stole przerywane kolędami śpiewanymi m.in. przez Waleriana Ostrowskiego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie opłatkowe olsztyńskich amazonek

»

04-12-2012

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl