Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
A. Dziewulska-Pawłowska/A.Kopacz | 2015-04-23 21:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Otwarty dla maturzystów na Wydziale Sztuki UWM

Olsztyn24
Przyszłych studentów oprowadzono m.in. po pracowniach plastycznych (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się dzisiaj (23.04) Dzień Otwarty. Tegoroczni maturzyści mogli zapoznać się z ofertą Instytutu Muzyki oraz Instytutu Sztuk Pięknych działających w ramach wydziału.

Już od samych drzwi wszystkich zainteresowanych witały zespoły muzyczne. Można było posłuchać koncertu studentów, między innymi z klas emisji głosu dr Agnieszki Dziewulskiej-Pawłowskiej oraz fortepianu mgr Ewy Wankiewicz. Następnie na krótkie spotkanie informacyjne przybyłych zaprosił do gabinetu prodziekan wydziału, dr Jan Połowianiuk.

Kolejnym punktem programu było oprowadzenie gości po pracowniach plastycznych: malarstwa i rysunku dr hab. Renaty Zimickiej-Prabuckiej, prof. UWM, rzeźby i ceramiki dr. Izydora Borysa i dr. Miłosza Piotrowskiego, sztuk wizualnych - dr Anny Drońskiej, multimediów dr hab. Violetty Kulikowskiej-Parkasiewicz oraz intermedii i pracowni filmu animowanego i eksperymentalnego dr. hab. Antoniego Grzybka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty malarstwa i rysunku prowadzone przez dr Joanne Bentkowską-Hlebowicz, graficzne prowadzone przez dr. hab. Aleksandra Woźniaka oraz kaligraficzne prowadzone przez mgr. Zbigniewa Urbalewicza. Obejrzeć można było również prace plastyczne studentów.
R E K L A M A
banner
Po pracowniach w Instytucie Muzyki oprowadzała dr hab. Katarzyna Bojaruniec, prof. UWM, która odpowiadała na pytania nurtujące przyszłych studentów. Maturzyści mogli skorzystać z konsultacji wokalnych, obejrzeć zajęcia prowadzone przez mgr Agnieszkę
Hekiert, znaną z telewizyjnego programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zajęcia z metodyki muzyki prowadzone przez dr Alicję Tupiekę-Buszmak lub zwiedzić i poznać zbiory biblioteki, znajdującej się na trzecim piętrze budynku.

Każdy zainteresowany podjęciem studiów na Wydziale Sztuki otrzymał ulotkę informacyjną o terminie rejestracji w systemie IRK (8.06-6.07.2015r. do godziny 15.00) i egzaminów wstępnych, które odbędą się w dniach 9-10.07.2015r. w budynku przy ulicy Szrajbera 11 w Olsztynie.

Agnieszka Dziewulska-Pawłowska/Anna Kopacz

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~Ol / 2015-04-28 15:56
Wydział Sztuki pięknie się zaprezentował zarówno od strony muzycznej jak i plastycznej. Widać piękną , wspólną pracę zarówno profesorów jak i studentów. Pewnie to mozolne, ale dobre zmiany w tej jednostce uniwersyteckiej wypracowywane przez nowe władze wydziału. Gratulacje !
~Gal Anonim / 2015-04-28 12:22
Elita UWM Xd
~olsztyniak / 2015-04-23 23:28
Ciekawa inicjatywa Wydziału Sztuki. Bardzo dobry pomysł !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Otwarty na Wydziale Sztuki UWM

»

23-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl