Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-05-07 20:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Anna Bujak i Janusz Połom prezentują swoją twórczość w BWA

image
R E K L A M A
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24
Olsztyn24

« Powrót do artykułu »
Komentarze [2]
~zed / 2015-05-10 12:09
Nawet Monstroteratum Furisum (Ohydek Szalej) ma prawo do refleksji :)
~Elżbieta M / 2015-05-08 11:26
Wystawa jest dobra, ale nie mogłam po niej zasnąć, dlatego postanowiłam napisać kilka zdań refleksji, bo być może innych to także spotkało (raczej wiem, że spotykało – potwierdziła mi to już jedna z osób, która wyszła z wystawy w trakcie jej zwiedzania, jej wrażliwość nie pozwoliła tam zostać). Nie mogłam zasnąć, ponieważ autorzy tekstów, wprowadzających do oglądania prac Janusza Połoma i Anny Bujak, mają rację – jesteśmy hipokrytami! Z jednej strony podziwiamy zwierzęta i sielankowe obrazy, jakie współtworzą z naturą lub otoczeniem naszych domów, a potem bezlitośnie je zabijamy jak typowi drapieżcy. Nie ma od tego odwrotu. Odwracamy wzrok od śmierci, ale śmierć mamy w swoim rytuale zachowań. Taka jest natura, taki jest świat, tacy jesteśmy my? Zwierzęta z bijącym pulsem świata przyrody, wolne i jednocześnie zdane wyłącznie na naszą pastwę, padają przed nami w rzece krwi. Piękno i cień. Nawet jeśli w pełnym słońcu, jak na malarskich fotografiach Janusza Połoma, to z ciężarem cienia. Metalowe konstrukcje sylwetek zwierząt Anny Bujak krwawią lustrzanie – odbija się w nich nasz cień. Wczoraj, podczas wernisażu wiele osób tworzyło grupy do rozmów o tym, czego dzięki artystom doświadczają, o tym jak ważne jest dać im głos. Czuję się uwięziona w wyobrażeniu… - tak , Anna Bujak, dotknęła mnie mocno. Przepraszam za osobiste wynurzenia, do których zostałam sprowokowana wczorajszym wernisażem.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystaw w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie [7.05.2015]

»

07-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl