Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-06-10 22:10 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA zaprasza jutro na finisaż wystaw Anny Bujak i Janusza Połoma oraz wernisaż twórczości Ewy Letki

Olsztyn24
Praca autorstwa Ewy Letki
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza już jutro (11.06) na dwa wydarzenia. W holu galerii, o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy autorstwa Ewy Letki pod nazwą „Zaczarowany ołówek”. Następnie zaś, w sali głównej (o godz. 17.30), będzie miał miejsce finisaż eksponowanych obecnie w BWA wystaw „Uwięzione w wyobrażeniu” Anny Bujak i „W słoneczne popołudnie” Janusza Połoma.

Ewa Letki jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Wydział Pedagogiki i Wychowania Artystycznego, dyplom w 2003 roku). Studiowała także w Olsztyńskiej Szkole Wyższej (specjalizacja z oligofrenopedagogiki) oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie kształciła się w kierunku arteterapii. Jest stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2009) i Prezydenta Miasta Olsztyna (2011, 2013).

W swojej twórczości artystycznej łączy ze sobą techniki malarskie z kolażem. Zajmuje się także rysunkiem i grafiką, wyszywa obrazy metodą patchworkową oraz tworzy lalki na szydełku. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, jest autorką kilku wystaw indywidualnych.
R E K L A M A
banner
Autorka o wystawie:

Prezentowane na wystawie prace to zbiór ilustracji do bajek, wykonanych techniką collage. W moich pracach występują przede wszystkim zwierzęta. Jest to jeden z moich ulubionych tematów. Tytuł wystawy „Zaczarowany ołówek” nawiązuje do jednej z moich ulubionych bajek. A poza tym, rysując - również czaruję.

Finisażowi wystaw „Uwięzione w wyobrażeniu” Anny Bujak oraz „W słoneczne popołudnie” Janusza Połoma towarzyszyła będzie prezentacja katalogu Anny Bujak. Uroczyste zakończenie ekspozycji dopełni komentarz dr. Dariusza Liszewskiego - „ Człowiek wobec zwierząt - banalność zła”.

Zapraszamy!

******

Dr Dariusz Liszewski - adiunkt w Zakładzie Etyki, Bioetyki i Filozofii Przyrody w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; Dydaktyka: Filozofia, Bioetyka, Bioetyka i prawo, Praktyczna filozofia przyrody; współpracuje z pismem Dzikie życie.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl