Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-06-20 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Ważne zmiany w organizacji ruchu

Olsztyn24
Zablokowany wjazd na skrzyżowanie ulic Tuwima i Sikorskiego
Od niedzieli, 21 czerwca, ulica Tuwima w rejonie skrzyżowania z Aleją Sikorskiego zostanie całkowicie zamknięta. Kierowcy jadący w kierunku dzielnic południowych mogą korzystać z ulicy Obrońców Tobruku, która od tego samego dnia będzie już otwarta, z możliwością skrętu w prawo w Aleję Sikorskiego.

Aby ułatwić poruszanie się po mieście otwarta została jedna jezdnia ulicy Obiegowej, od strony Sanepidu. Ruch odbywa się w jednym kierunku od ul. Pstrowskiego do Al. Piłsudskiego, włącznie z wjazdem na ulicę Żołnierską i zjazdem z ulicy Żołnierskiej w kierunku Alei Piłsudskiego.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima zmienią się trasy przejazdu autobusów linii: 30, 33, 36, 37 oraz nocnej linii 100. Od niedzieli, 21 czerwca komunikacja miejska będzie realizowana objazdem przez ul. Obrońców Tobruku. Na czas objazdów wyłączone zostaną wszystkie przystanki zlokalizowane na ul, Tuwima (tj. „Pozorty”, „Uniwersytet-Pływalnia” „Uniwersytet-Prawocheńskiego”).
R E K L A M A
banner
Ponadto przypominamy, że od 28 czerwca (niedziela), jak co roku, kusy autobusów linii 33 zostają zawieszone na czas wakacji. Jednak w związku ze zmianami, od tego dnia zmodyfikowany będzie również sposób kursowania autobusów linii 30 – trasa linii zostanie skrócona. Pojazdy wyjeżdżające z pętli na Pieczewie będą kończyły trasę na przystanku „Galeria Warmińska”. Tu pasażerowie podróżujący do Kortowa będą musieli przejść przez wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Tuwima i wsiąść do autobusu nr Z30 na tymczasowym przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Tuwima. Linią Z30 dojadą do końca stałej trasy „trzydziestki”, czyli do przystanku „Stary Dwór”. Podróż w przeciwnym kierunku będzie odbywała się podobnie – linią Z30 dojedziemy do przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Tuwima i po przejściu przez skrzyżowanie, podróż będzie można kontynuować z przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Sikorskiego. W przypadku korzystania z przejazdu łączonego – linia 30 + linia Z30 – bilety skasowane w jednym z pojazdów tych linii zachowują ważność w drugim. Bilety miesięczne/30-dniowe imienne ważne na linię 30 zachowują ważność w pojazdach linii zastępczej Z30.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl