Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-08-06 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A
Kolejna inwestycja w gminie Dywity

Znany wykonawca drogi przez Dąbrówkę Wielką

Olsztyn24
Dąbrówka Wielka (fot. Promocja UG Dywity)
Gmina Dywity rozstrzygnęła przetarg na wykonanie III etapu przebudowy drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej. Do końca września asfaltowy dywanik za 610 tys. zł wykona firma Skanska.

Mieszkańcy Dąbrówki Wielkiej mogą mieć powody do zadowolenia. Już za niespełna dwa miesiące będą mieli we wsi nowy, równy asfalt zamiast wąskiej drogi gruntowej. Gmina Dywity rozstrzygnęła właśnie przetarg na wykonanie III i ostatniego etapu przebudowy drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej. Inwestycję zrealizuje firma Skanska, która wykonywała także II etap przebudowy drogi od leśniczówki do granic Dąbrówki Wielkiej.

– Jeśli nie będzie odwołań od wyniku przetargu to 10 sierpnia gmina podpisze umowę z wykonawcą – informuje Ewa Sadowska z Urzędu Gminy w Dywitach.

Termin realizacji inwestycji to koniec września 2015 roku, ale znając tempo wcześniejszej realizacji na II etapie można się spodziewać, że może to być szybciej. Długość drogi asfaltowej jaka powstanie to prawie 550 metrów. Jej szerokość będzie wynosić 5 metrów, wykonane zostaną także pobocza i odwodnienie, zmieniona zostanie tez lokalizacja przystanku autobusowego.
R E K L A M A
banner
Wartość III etapu inwestycji to około 610 tys. zł. Zostanie ona dofinansowana w części z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówek”) oraz z budżetu Gminy Dywity. Przypomnijmy, że również w tym roku zrealizowana została budowa drogi z Różnowa do granic Dąbrówki o długości ponad 3 kilometrów. Zsumowany koszt wykonania wszystkich trzech etapów inwestycji wyniesie ponad 2,7 mln zł.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl