Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-25 17:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Od środy jeździmy całą szerokością ulicy Sikorskiego

Olsztyn24
Takie widoki na ul. Sikorskiego przeszły już do historii
Zwężenia jezdni, zamknięcia skrzyżowań, korki na ulicy Sikorskiego odchodzą do przeszłości. Jeden z najważniejszych traktów łączących duże olsztyńskie sypialnie z centralnymi osiedlami będzie w całości oddany do użytku. Z wyremontowanej ul. Sikorskiego kierowcy skorzystają już w nocy z wtorku na środę (25/26.08).

W stwierdzeniu, że około trzykilometrowy trakt został wybudowany od nowa, nie ma przesady. Podczas prac, które zaczęły się niemal rok temu, przebudowano ulicę od podstaw. Od nowa ułożone zostały sieci: teletechniczną, ciepłowniczą, wodociągową i gazową. Powstała podstacja trakcyjna, zainstalowano sygnalizację świetlną oraz nowoczesne oświetlenie uliczne.

- Ułożone zostały od nowa asfaltowe warstwy - tłumaczy prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Bardzo ważne jest to, że teraz nośność jezdni wynosi 11,5 t na oś. To oznacza, że pod naciskiem ciężkich pojazdów nie będą powstawały koleiny. Mieszkańców okolicznych budynków powinien ucieszyć fakt, że asfalt użyty do ułożenia ostatniej warstwy jest bardzo cichy. Przejeżdżające samochody nie będą więc powodować nadmiernego hałasu.

Tradycyjnie już, przy okazji realizowanych w Olsztynie inwestycji drogowych, wzdłuż ul. Sikorskiego powstały chodniki i ścieżki rowerowe, które uzupełniły system tych traktów w Olsztynie. Wzdłuż nich zamontowane zostało specjalne, parkowe oświetlenie.
R E K L A M A
banner
Łącznie prace związane z przebudową al. Sikorskiego kosztowały niemal 76 mln złotych.

Otwarcie ul. Sikorskiego oznacza jednocześnie uruchomienie zamkniętego od ponad dwóch miesięcy wlotu z ul. Tuwima. Tam trwała budowa tramwajowego rozjazdu. Jednak przez kilka kolejnych dni na Sikorskiego nie będzie można wjechać jedynie z ul. Wańkowicza.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl