Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-08-30 19:14 | Rozmiar tekstu: A A A
FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

Brazylijczycy królami Olsztyna

Olsztyn24
Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 (fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt wygrali turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. W finale Brazylijczycy pokonali amerykański team Jacob Gibb, Casey Patterson. Brązowe medale dosyć niespodziewanie zdobyli Kanadyjczycy Chaim Schalk i Ben Saxton. Rywalizacja gwiazd siatkówki plażowej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – przez tydzień boiska nad jeziorem Ukiel w Olsztynie odwiedziło ponad 100 tysięcy kibiców.

– Kocham Polskę i polskich fanów siatkówki. Czuję się tutaj jak u siebie – powtarzał po wygranym finale Alison Cerutti.

Nic dziwnego, brazylijski siatkarz wspólnie z kibicami stworzył w niedzielę niesamowite widowisko, którego zwieńczeniem był złoty medal za zwycięstwo w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Brazylijska dwójka w całych olsztyńskich zawodach straciła zaledwie dwa sety, a w finale pokonała Amerykanów z miażdżącą przewagą.
R E K L A M A
banner
Ostatni dzień turnieju w Olsztynie otworzyły półfinały i każdy z nich zakończył się tie-breakiem. Jako pierwsi do walki o złoto awansowali Brazylijczycy, którzy po dwóch niezwykle wyrównanych partiach, w trzecim secie zupełnie odjechali kanadyjskiej parze Schalk/Saxton. Drugie starcie półfinałowe trwało ponad godzinę, a obie pary szły łeb w łeb. Ogrom emocji kibicom zapewnił pierwszy set, w którym o zwycięstwie decydowała długa gra na przewagi. W partii decydującej Erdmann i Matysik opadli już trochę z sił i ich mało skuteczne akcje pozwoliły Amerykanom wyraźnie ją wygrać i awansować do finału.

Decydujące o medalach spotkania nie były już tak wyrównane i zacięte. W pojedynku o brąz Schalk i Saxton przełamali serię porażek z niemieckim duetem, którym ulegli dotąd we wszystkich pięciu rozegranych meczach. W Olsztynie stało się inaczej i to Kanadyjczycy cieszyli się z medalu. W wielkim finale aktualni mistrzowie świata Alison i Bruno potwierdzili świetną dyspozycję w tym sezonie. Z każdym kolejnym punktem zdobytym przez Brazylijczyków, Gibb i Patterson grali coraz bardziej nerwowo i polegli bezdyskusyjnie w dwóch setach.

– Przy tak wspaniałym dopingu nie mogliśmy nie wygrać. Polscy kibice napędzali nas, a my graliśmy dobrze. Polska to naprawdę niesamowite miejsce dla siatkówki. Nie możemy się już doczekać kolejnego turnieju – powiedział Bruno Oscar Schmidt.

Z polskich siatkarzy plażowych najlepiej w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 spisali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak plasując się na 7. miejscu.

******

Finał:
Alison/Bruno BRA [1] - Gibb/Patterson USA [6] 2:0 (21:10, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:
Schalk/Saxton CAN [10] - Erdmann/Matysik GER [13] 2:0 (21:17, 21:18)

Półfinały:
Erdmann/Matysik GER [13] - Gibb/Patterson USA [6] 1:2 (28:30, 21:19, 10:15)
Alison/Bruno BRA [1] - Schalk/Saxton CAN [10] 2:1 (19:21, 21:19, 15:9)

Komplet wyników turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 można znaleźć na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej: www.fivb.org

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl