Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2015-09-01 01:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński ZUOK na ostatniej prostej

Olsztyn24
Marszałka Gustawa Marka Brzezina oprowadzali prezes ZGOK Adam Sierzputowski i dyrektor ds. technicznych Ryszard Szymański | Więcej zdjęć »
Jedna z najciekawszych i najbardziej pożądanych inwestycji w gospodarce odpadami Warmii i Mazur wielkimi krokami zbliża się do finiszu. Mowa tu o Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Lubelskiej w Olsztynie, którego budowa jest przykładem wyjątkowej, nie tylko w skali województwa ale i kraju, współpracy samorządów aż 37 gmin z Olsztynem na czele. Z początkiem przyszłego roku nasze śmieci nie będą już mogły trafiać na wysypiska. Większość z nich została zamknięta i zrekultywowana. Inwestycja ma charakter priorytetowy dla regionu, dlatego budowa ZUOK budzi duże zainteresowanie władz.

W poniedziałek (31.-8) zakład odwiedził marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Po obiekcie gościa oprowadzali prezes spółki ZGOK Adam Sierzputowski i dyrektor ds. technicznych Ryszard Szymański. Marszałek był świadkiem próbnych rozruchów urządzeń „na mokro”, czyli z wykorzystaniem ponad 500 kg odpadów komunalnych dostarczonych przez dwie olsztyńskie firmy COMA i REMONDIS.

Marszałek, absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie, któremu bliskie są kwestie techniczne i ochrony środowiska, oglądał zakład ze szczególnym zainteresowaniem. Gospodarka odpadami jest mu dobrze znana, jako że przez 14 lat pełniąc funkcję wójta gminy Ostróda przewodniczył też Związkowi 19 Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Związek w ubiegłym roku zakończył budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w miejscowości Rudno koło Ostródy o wartości ponad 60 mln zł.
R E K L A M A
banner
Marszałek zwiedzając zakład przy ul. Lubelskiej był pod dużym wrażeniem rozmachu inwestycji. ZUOK w Olsztynie zrealizowany za 240 mln zł jest kilka razy większy od zakładu w Rudnie i ma bardziej wybiegającą w przyszłość technologię.

Rozruchy próbne i testy wszystkich urządzeń potrwają w olsztyńskim ZUOK-u do 25 września. Wtedy nastąpi odbiór całości obiektu od wykonawcy. Uroczystość oficjalnego otwarcia zakładu została zaplanowana na 22 października br.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl