Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-09-14 13:19 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA zaprasza na wernisaże nowych wystaw

Olsztyn24
Zoom puff buff (fot. BWA) | Więcej zdjęć »
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaże dwóch nowych wystaw, które zagoszczą w salach wystawowych galerii. Jako pierwsza, w sali kameralnej i holu, już jutro (15.09) zostanie zaprezentowana ekspozycja II Warmia Mazury Design Festival. Natomiast w czwartek (17.09), w sali głównej galerii, otwarta zostanie ekspozycja „Bez tytułu, olej na płótnie”. Początek obu wernisaży tradycyjnie o godzinie 18.00.

Kurator wystawy Anna Suszek o ekspozycji:

Warmia Mazury Design Festival to inicjatywa o charakterze cyklicznym. Ideą festiwalu jest promocja działań zgodnych z myślą wybitnego projektanta i nauczyciela designu odpowiedzialnego społecznie - Viktora Papanka. Propagujemy ideę zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i promowania dobrych praktyk. Już podczas I edycji festiwalu udowodniliśmy, że tego typu inicjatywy są bardzo pozytywnie odbierane zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających. Pragniemy prezentować województwo warmińsko-mazurskie i sam festiwal jako miejsce nie tylko odpowiedzialne społecznie i ekologicznie, ale również bardzo gościnne i sielskie. Chcemy stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju dobrego wzornictwa na poziomie regionalnym – Warmii i Mazur, a także na terenie całego kraju poprzez promocję ciekawych polskich projektantów oraz producentów, pokazując przykłady dobrej współpracy na polu projektant–producent.
R E K L A M A
banner
Intencją wystawy „Bez tytułu, olej na płótnie” jest prezentacja twórczości artystów związanych ze środowiskiem krakowskim, w szczególności z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i z Galerią Dominika Rostworowskiego - Grzegorza Bednarskiego, Zbigniewa Cebuli, Andrzeja Folfasa, Andrzeja Kapusty, Jarosława Kawiorskiego, Bogdana Klechowskiego, Janusza Matuszewskiego, Mirosława Sikorskiego, Edyty Sobieraj, Zbigniewa Sprychy i Grzegorza Wnęka.

Kuratorzy wystawy Grzegorz Wnęk i Zbigniew Sprycha o ekspozycji:

Dlaczego taki tytuł wystawy? Przyjęliśmy rolę kuratorów „ukrytych w cieniu płócien” po to, aby obrazy mogły wybrzmieć w pełni i autonomicznie. Wówczas to, co najważniejsze, pozostaje nienazwane, niestrywializowane, nie sprowadza się do płaszczyzny jednego problemu. Kładziemy nacisk na szeroko pojętą tradycję malarską, dlatego zamysł wystawy ma swój „kręgosłup” w sztuce figuratywnej. Malarstwo jest jednym z tych nielicznych języków, gdzie w trakcie tworzenia ekspresja ręki spaja z figurą myśli artysty. Wierzymy, że malarz poprzez swoją wrażliwość i proces malowania, może dotknąć tematów uniwersalnych, ponadczasowych oraz odnieść się do wartości, które są zawsze aktualne i dotyczą człowieka.

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl