Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz | 2015-09-18 12:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Bez tytułu, olej na płótnie” otwarto w BWA

Olsztyn24
Wystawę zaprezentowano w sali głównej galerii (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sali główniej BWA Galerii Sztuki odbył się wczoraj (17.09) wernisaż wystawy „Bez tytułu, olej na płótnie” Bardzo licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowano twórczość 11 artystów. Wszyscy związani są ze środowiskiem krakowskim, w szczególności z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i z Galerią Dominika Rostworowskiego.

Autorami obrazów są: Grzegorz Bednarski, Zbigniew Cebula, Andrzej Folfas, Andrzej Kapusta, Jarosław Kawiorski, Bogdan Klechowski, Janusz Matuszewski, Mirosław Sikorski, Edyta Sobieraj, Zbigniew Sprycha, Grzegorz Wnęk.

Temat ekspozycji przybliżyli kuratorzy wystawy, Grzegorz Wnęk i Zbigniew Sprycha, oraz jeden z autorów - Zbigniew Cebula, który opowiedział o tym wyjątkowym przedsięwzięciu, kiedy to kilkunastu autorów, na jednej wystawie, prezentuje wybrane przez siebie prace. Prace tak różne od siebie, a jednak mające punkty wspólne.
 
R E K L A M A
banner
Kuratorzy wystawy Grzegorz Wnęk i Zbigniew Sprycha o ekspozycji:

Dlaczego taki tytuł wystawy? Przyjęliśmy rolę kuratorów „ukrytych w cieniu płócien” po to, aby obrazy mogły wybrzmieć w pełni i autonomicznie. Wówczas to, co najważniejsze, pozostaje nienazwane, niestrywializowane, nie sprowadza się do płaszczyzny jednego problemu. Kładziemy nacisk na szeroko pojętą tradycję malarską, dlatego zamysł wystawy ma swój „kręgosłup” w sztuce figuratywnej. Malarstwo jest jednym z tych nielicznych języków, gdzie w trakcie tworzenia ekspresja ręki spaja z figurą myśli artysty. Wierzymy, że malarz poprzez swoją wrażliwość i proces malowania, może dotknąć tematów uniwersalnych, ponadczasowych oraz odnieść się do wartości, które są zawsze aktualne i dotyczą człowieka. (...) Wierzymy, że malarz poprzez swoją wrażliwość i proces malowania, może dotknąć tematów uniwersalnych, ponadczasowych oraz odnieść się do wartości, które są zawsze aktualne i dotyczą człowieka.

Wystawę można oglądać do 11 października.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Bez tytułu, olej na płótnie” w BWA

17-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl