Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-10-10 20:03 | Rozmiar tekstu: A A A
Nowa i równa droga w gminie Dywity

Prezent na 650-lecie Dąbrówki Wielkiej

Olsztyn24
650-lecie Dąbrówki Wielkiej | Więcej zdjęć »
W sobotę (10.10) mieszkańcy Dąbrówki Wielkiej i liczni goście obchodzili 650. urodziny tej wsi w gminie Dywity. Był tort, zabawa, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, ale najpiękniejszym prezentem dla mieszkańców było oficjalne otwarcie prawie 4-km odcinka asfaltowej drogi z Różnowa do Dąbrówki właśnie.

Wszystko zaczęło się jednak od Rodzinnego Rajdu Rowerowego nową drogą z Różnowa do Dąbrówki. Równą, asfaltową trasę, która jest „oknem na świat” dla mieszkańców Dąbrówki Wielkiej, zdecydowało się przetestować ponad 20 rowerzystów. Każdy z nich po dojechaniu do Dąbrówki otrzymał prezent. Następnie Jacek Szydło, wójt gminy Dywity, Jan Żemajtys, wicestarosta olsztyński i Janusz Cichoń, wiceminister finansów przecięli wstęgę i oficjalnie otworzyli drogę z Różnowa do Dąbrówki, którą wybudowała gmina, a wkład finansowy poniosły wspólnie Gmina Dywity i Powiat Olsztyński przy wsparciu z rządowego programu tzw. „schetynówek”.

Koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł. Otwartą drogę poświęcił ksiądz Sylwester Nykiel, proboszcz z Sętala. Potem wszyscy oglądali w świetlicy wiejskiej wystawę zdjęć historycznych Dąbrówki i wpisywali się do pamiątkowej księgi. Najstarsza, rodowita mieszkanka Dąbrówki 85-letnia Anna Kordyla odsłoniła pamiątkową tablicę z okazji 650-lecia wsi.
R E K L A M A
banner
– Teraz mamy we wsi autostradę – Anna Kordyla z humorem podsumowała nową inwestycję.

Wszyscy obecni mogli spróbować tortu ufundowanego przez wójta gminy Dywity. Były też pokazy strażackie, animacje i zabawy dla dzieci, przejażdżki quadem i buggy, pyszne jedzenie, rodzinne zawody drwali i zabawa przy muzyce. Atmosfera była serdeczna, rodzinna, a co najważniejsze dopisała też pogoda.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~MalinaG / 2015-10-10 23:02
I co nie nie fajnie , że coś się robi.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl