Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Promocja Dywity | 2015-10-20 19:10 | Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatne badania dla mieszkańców gminy

Biała sobota w Dywitach

Olsztyn24
Zdjęcia z sierpniowych badań (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Badania mammograficzne dla pań, konsultacje z logopedą, laryngologiem, dermatologiem i pulmonologiem, czy badania wzroku dla dzieci – to bezpłatna oferta badań, jakie dla mieszkańców przygotował Gminny Ośrodek Zdrowia w Dywitach. Bezpłatna Biała Sobota odbędzie się 24 października.

Kadra Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach nie próżnuje i po udanym Bezpłatnym Tygodniu dla Zdrowia, który odbył się w sierpniu, zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do skorzystania z bogatej oferty badań i konsultacji, które odbędą się 24 października pod hasłem „Bezpłatna Biała Sobota”.


– Pracowaliśmy dość intensywnie, żeby ściągnąć do Dywit jak największą liczbę specjalistów – mówi Beata Ostrzycka, kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach. - Zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji i badań. Oferta, jaką przygotowaliśmy jest skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych kobiet i mężczyzn.
R E K L A M A
banner
Dzięki staraniom kadry GOZ Dywity na parking pod Stodołę w Dywitach przyjedzie mammobus, w którym zbadać piersi będą mogły kobiety w wieku od 40 do 49 oraz od 70 do 75 lat. Mammobus rozpocznie badania od godz. 9.00 i będzie przyjmował do ostatniej pacjentki. Przed badaniami trzeba się zarejestrować telefonicznie pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Dodatkowo wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji (skierowania są dostępne w dywickim ośrodku zdrowia oraz na stronie: www.fundusze.mammo.pl).


Pozostałe badania i konsultacje ze specjalistami będą się odbywać na terenie ośrodka zdrowia w godz. od 10-14. W przychodni będą przyjmowali specjaliści, czyli laryngolog, pulmonolog (badanie spirometrii), dermatolog z dermatoskopem i oceną zmian barwnikowych, a także logopeda.


- Wobec dużego zainteresowania rodziców będzie dostępna ortoptystka z badaniami w kierunku zeza i niedowidzenia dla dzieci – mówi Edyta Mizerska, pielęgniarka koordynująca w GOZ w Dywitach.


Zakres wykonywanych badań to m.in. wykrywanie zezów jawnych i ukrytych, badanie widzenia obuocznego, badanie cover-test, badanie konwergencji i ruchomości gałek ocznych. Badania będą wykonywane na synoptoforze przez dyplomowana ortoptystkę Magdalenę Rogowską-Roszczyk z gabinetu ortoEYE.


To jednak nie wszystko! Dodatkowo będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu cukru we krwi. Organizatorem Bezpłatnej Białej Soboty w Dywitach jest SG ZOZ Dywity, a partnerami Polpharma i Adamed Olsztyn.


Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl