Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-10-21 16:22 | Rozmiar tekstu: A A A

CRS Ukiel jedynym polskim uczestnikiem konkursu World Architecture Festival

Olsztyn24
CRS Ukiel
Budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel znalazła się w finale prestiżowego konkursu World Architecture Festival. To jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez, skoncentrowanych wokół najnowszych osiągnięć światowej architektury.

CRS Ukiel zdobył już wiele nagród, został m.in. uznany za Top Inwestycję Polski Wschodniej 2015, zdobył zaszczytne 2. miejsce w konkursie „Europa to my” i znalazł się w finałowej trójce najlepszych inwestycji „Polska Pięknieje, czyli 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Teraz ma szanse na wyjątkowe wyróżnienie - na początku listopada, jako jedyna polska budowla, powalczy o tytuł World Building of the Year 2015.

Finał tej międzynarodowej imprezy, promującej najciekawsze osiągnięcia architektury na świecie odbędzie się 4 listopada w Singapurze. W czasie festiwalu, jak co roku, odbędą się dziesiątki spotkań, konferencji, debat z udziałem znanych badaczy i słynnych architektów.
R E K L A M A
banner
Nic dziwnego, że co roku tysiące projektantów z całego świata wysyła swoje prace do oceny jury WAF.  A do zdobycia są tylko dwie nagrody: World Building of the Year i Future Project of the Year. I w tym wąskim gronie finalistów, w kategorii obiektów użyteczności publicznej (Civic and Community),  znalazł się jeden obiekt z Polski.

Całoroczne Centrum Rekreacyjno-Sportowe, powstało w 2014 roku nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Obiekt zaprojektował zespół pracowni Dżus GK Architekci. Przypomnijmy, że celem było jak najlepsze wkomponowanie budowli w istniejący krajobraz, przy jednoczesnym połączeniu wielu funkcji, które musiało spełniać centrum.

Zainteresowanie mieszkańców Olsztyna i turystów pokazuje, że była to nieformalna budowla roku w naszym mieście. Miejmy nadzieję, że międzynarodowe jury będzie podobnego zdania i uda jej się zdobyć to zaszczytne miano także na skalę światową!

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl