Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-11-06 18:01 | Rozmiar tekstu: A A A

W Singapurze bez laurów dla CRS Ukiel

Olsztyn24
CRS Ukiel
Przedstawiciele Olsztyna wracją z Singapuru bez spektakularnego sukcesu, jednak sama prezentacja Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel na World Architecture Festival jest dla miasta dużym wyróżnieniem. CRS Ukiel startowało w konkursie o tytuł budowli roku 2015 - World Building of the Year 2015

World Architecture Festival to największa międzynarodowa impreza skoncentrowana wokół najnowszych osiągnięć światowej architektury. Każdego roku przyciąga tysiące przedstawicieli branży, a sam festiwal śledzi rzesza zainteresowanych architekturą. W czasie imprezy odbywają się dziesiątki spotkań, seminariów, rozmów na temat trendów. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku w Barcelonie. W 2012 roku festiwal został przeniesiony do Singapuru.

Znalezienie się wśród finalistów - w tym roku było ich ponad 300, rywalizujących w 31. kategoriach - to ogromne wyróżnienie. Do konkursu wpłynęło ponad 700 prac z 47. krajów świata. Na liście byli uznani w świecie twórcy, m.in. Zaha Hadid Architects oraz Foster and Partners.
R E K L A M A
banner
W gronie finalistów, jako jedyna z Polski, znalazła się pracownia Dżus Gk, która zaprojektowała Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. W kategorii prospołecznych projektów Civic and Community olsztyńska propozycja rywalizowała z dwunastoma innymi.

- Podczas spotkania z jurorami przedstawiliśmy architektoniczne założenia projektu - tłumaczy Grzegorz Dżus. - Chodziło o otwarcie miasta na jezioro. Budynki ustawiliśmy prostopadle do wody, wpasowaliśmy je w pobliską roślinność.

Podczas prezentacji oceniający dowiedzieli się także o tym, jak zmieniło się życie miasta po otwarciu centrum. Olsztynianie mówili o zastosowanych nowoczesnych technologiach - elektronicznym systemie obsługi klienta, inteligentnym systemie oświetlenia i systemie liczenia klientów.

Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, była chwalona przez przedstawicieli sądu konkursowego. Wielu uczestników zadawało pytania, proponowało nawiązanie kontaktu. Wygrała jednak inna praca - Cam Thanh Community House z Wietnamu.

Dzięki udziałowi w konkursie kolejny raz o olsztyńskiej inwestycji można było usłyszeć i przeczytać w obcojęzycznych mediach. Wiele osób pierwszy raz usłyszało o Olsztynie. Wejście CRS Ukiel do finału WAF spowodowało spory oddźwięk również w kraju. Są już zapowiedzi kolejnych publikacji na temat tej inwestycji.

Tegoroczny festiwal zaczął się w środę (4 listopada), dzisiejszy dzień (6.11) jest ostatnim dniem imprezy.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl