Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-11-25 17:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Sesja naukowa z okazji 70-lecia Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn24
Sesję otworzyła Elżbieta Jelińska, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W salach kopernikowskich Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie odbyła się dzisiaj (25.11) sesja naukowa z okazji 70-lecia Muzeum Warmii i Mazur. Sesją tą oficjalnie zainaugurowano obchody 70-lecia istnienia muzeum.

Sesję otworzyła Elżbieta Jelińska, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, która przedstawiła jej uczestnikom historię muzeum, wpierając swą wypowiedź prezentacją zdjęć. Następnie głos zabrał prof. dr hab. Michał Woźniak, dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, który opowiedział o dorobku badawczym muzealników w kontekście dziejów Pomorza. Z prelekcją „Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie” wystąpił Andrzej Rzempołuch (MWiM), zaś dr Mirosław Hoffman zaprezentował temat „Archeologia w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie - historia, współczesność, prognozy na przyszłość”.

W programie sesji było także wystąpienie dra hab. Piotra Majewskiego „Znaczenie muzeów rangi okręgowej w ofercie kulturalnej kraju”, które zostało odwołane.
R E K L A M A
banner
Sesja poprzedziła otwarcie wystawy „Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie”, która od jutra będzie dostępna dla zwiedzających.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~patera / 2015-11-27 23:16
Te tłumy publiczności to nic innego, jak tylko efekt "talentów" organizacyjnych pani dyrektor. Pracownicy muzeum byli przed jubileuszem informowani przez dyrekcję, że jest mało miejsc i wszyscy się nie zmieszczą. Po takiej sugestii większość osób nie przyszła, nie chcąc się narzucać pani dyrektor. A do mediów informacja o sesji trafiła dopiero jakiś dzień-dwa przed terminem. Jaki organizator, taki jubileusz. Na jubileuszowym spotkaniu z pracownikami zamiast choćby kurtuazyjnych podziękowań za 70 lat pracy były natomiast zarzuty, pretensje i jak zwykle ogólne niezadowolenie dyrekcji. Smutny jubileusz. Gromkie brawa dla byłego dyrektora Janusza Cygańskiego mówią o obecnej sytuacji w Muzeum wszystko.
~ja / 2015-11-25 22:39
ale tłumy... kto organizuję takie wydarzenie o 11.00... szkoda tych 70 lat...czy naprawdę nie można było zrobić tego inaczej?
~paolo / 2015-11-25 22:07
świetna sesja, świetna frekwencja!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl