Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2015-12-23 15:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto zorganizowało spotkania szkoleniowe dla mieszkańców na temat komunikacji tramwajowej

Olsztyn24

Powrót tramwaju do Olsztyna po pięćdziesięcioletniej nieobecności stawia wielu mieszkańców w nowej sytuacji. Nie tylko ze względu na niespotykany przez dekady środek transportu, ale także ze względu na nowości w układzie drogowym centralnej części miasta.

Dlatego, aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się z tramwajem, ale także po odmienionych ulicach wyposażonych w nowoczesne systemy, których dostrajanie ciągle trwa, miasto zdecydowało się na cykl spotkań. Szkolono wszystkich chętnych - nauczycieli, taksówkarzy, zwykłych kierowców, rowerzystów i pieszych.

Podczas wtorkowego (22.12) spotkania w dawnej sali sesyjnej Urzędu Miasta zjawiło się kilkudziesięciu niepełnosprawnych oraz osób, które nimi się opiekują. Były m.in. osoby niewidome, niedowidzące, mające kłopoty z narządami ruchu, także głuche i niedosłyszące, które wpierał tłumacz języka migowego.

- Postulaty środowiska niepełnosprawnych są bardzo sensowne i celowe - mówi moderator spotkania Jarosław Skórski. - Realizacja tych pomysłów może być korzystna nie tylko dla nich, ale też choćby dla osób starszych. A na ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu mogą zyskać rodzice z maluchami w wózkach.
R E K L A M A
banner
Wśród postulatów i propozycji znalazły się m.in. prośba o sporządzenie i opublikowanie listy udogodnień dla osób niepełnosprawnych, wprowadzenie poza informacją głosową o przystankach, zaznaczenia nietypowych przystanków, czyli takich, na których wysiadamy z lewej strony. A takie w Olsztynie są trzy.

- Już teraz umówiliśmy się na spotkanie w sprawie nowego układu komunikacyjnego - dodaje Skórski. - Będziemy chcieli też zrobić prezentację tramwaju w zajezdni. Jest to bardzo ważne, żeby w spokoju, „na sucho” zapoznać się z naszym nowym środkiem komunikacji publicznej.

Przypominamy, że nowy układ komunikacyjny zostanie wprowadzony w Olsztynie 1 stycznia. Wówczas - poza zmianą tras części autobusów, powstaniem nowych linii, zostanie zmieniona numeracja pojazdów.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl