Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-01-07 18:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Biletomaty nie wytrzymują starcia z wandalami i pomysłami olsztynian

Olsztyn24
Biletomat przy Teatrze Jaracza również został uszkodzony | Więcej zdjęć »
Prawie sześćdziesiąt procent zamontowanych w ubiegłym roku w Olsztynie stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów MPK wymaga naprawy. Jak dotąd, uszkodzonych zostało 21 z 37 biletomatów.

Jak informuje dysponent biletomatów - Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, uszkodzenia urządzeń to przede wszystkim skutek wpychania w szczeliny służące do odczytywania kart płatniczych monet, papieru i innych przedmiotów. Takie „obce ciała” blokowały urządzenia, nie pozwalając wykupić biletów na przejazd publiczną komunikacją.

Odpowiedzialna za wdrażanie systemu ITS i biletu elektronicznego olsztyńska firma Sprint prowadzi właśnie akcję serwisową. Z biletomatów wymontowano wszystkie moduły do obsługi bezgotówkowej i obsługi Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Zostaną one wzbogacone o dodatkowy element – klapkę, która uniemożliwi m.in. nieświadome zablokowanie biletomatu na przykład podczas próby wrzucania monet do czytnika na karty. Dopiero po wybraniu bezgotówkowego sposobu płatności możliwe będzie włożenie w szczelinę karty płatniczej.
R E K L A M A
banner
Wszystkie moduły – już ze specjalną klapką – mają być zainstalowane ponownie do końca stycznia. W tej chwili wymieniane są w pięciu biletomatach przy przystankach: pl. Roosevelta, Teatr im. S. Jaracza (w kierunku centrum), Uniwersytet-Prawocheńskiego, Partyzantów (przy dworcu) oraz Centrum (w kierunku ul. Kościuszki).

Również do końca stycznia zostanie uruchomiona obsługa Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Tym samym w biletomacie stacjonarnym ponownie będzie możliwe kupienie biletu sieciowego oraz przeniesienie biletu lub zawartości portmonetki elektronicznej na OKM po dokonaniu transakcji internetowej.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl