Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-01-27 14:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie

Olsztyn24
Dzisiaj insp. Tomasz Klimek (w środku) objął stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie
Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach parlamentarnych niemal pewne było, że nastąpią zmiany na kierowniczych stanowiskach w służbach mundurowych, także na szczeblu wojewódzkim. Pytanie w zasadzie dotyczyło jedynie czasu, kiedy to się stanie oraz osób, które PiS wskaże na nowych szefów. Z początkiem tego roku ze stanowiska zrezygnował komendant wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosław Rutecki, wczoraj (26.01) minister spraw wewnętrznych odwołał ze stanowiska komendanta warmińsko-mazurskiej Policji insp. Marka Walczaka, powołując na jego miejsce insp. Tomasza Klimka, dotychczasowego komendanta powiatowego Policji w Mrągowie. Dzisiaj (27.01) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie decyzje ministra wprowadzono w życie.

W obecności komendanta głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, kadry kierowniczej warmińsko-mazurskiego garnizonu Policji i zaproszonych gości, odbyła się uroczystość zdania stanowiska przez insp. Marka Walczaka i objęcia funkcji przez insp. Tomasza Klimka. W spotkaniu uczestniczyli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, szefowie współpracujących z policją służb i instytucji oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Po przywitaniu zgromadzonych gości, insp. Zbigniew Maj przyjął od ustępującego komendanta insp. Marka Walczaka meldunek o zakończeniu służby na stanowisku. Następnie Komendant Główny Policji wręczył insp. Tomaszowi Klimkowi decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Decyzję o zmianie na stanowisku szefa warmińsko-mazurskich policjantów komendanta Maj uzasadniał m.in. potrzebą wprowadzenia nowej jakości w pracy Policji, chociaż pozytywnie ocenił pracę dotychczasowego komendanta. Docenił jego doświadczenie zawodowe, spokój i efekty pracy w trudnym dla olsztyńskiej jednostki czasie. Od następcy – insp. Tomasza Klimka, oczekiwał jeszcze lepszej pracy na rzecz budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Przypomnijmy, że insp. Marek Walczak był komendantem wojewódzkim Policji w Olsztynie zaledwie przez 9 miesięcy. Stanowisko objął po tym, jak jego poprzednik - nadinsp. Józef Gdański, zrezygnował ze stanowiska po ujawnieniu afery w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie z biciem przesłuchiwanych.

Insp. Marek Walczak nie odchodzi na emeryturę. Będzie znajdował się w dyspozycji komendanta głównego Policji, dopóki przełożeni nie znajdą mu nowego zajęcia.

Nowy komendant warmińsko-mazurskich policjantów insp. Tomasz Klimek policyjną służbę rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Mrągowie. Początkowo związany był ze służbą prewencyjną, od 1995 roku pracował w służbie kryminalnej. Od 2003 roku zajmuje stanowiska kierownicze. I tak, od 2006 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, od 2007 r. - Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie i od listopada 2010 r. do tej pory – Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Nowo powołany komendant ma 46 lat. Jest żonaty. Ma dwoje dzieci. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia o kierunku administracja na Uniwersytecie w Białymstoku. Prywatnie pasjonuje się archeologią śródziemnomorską.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl