Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2016-01-28 14:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Piłsudczycy zorganizowali wsparcie dla polskich szkół na Litwie

Olsztyn24
 
Olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP, pod patronatem wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, zorganizował zbiórkę środków i pomocy dydaktycznych dla polskich szkół na Litwie. Pomoc dostarczona zostanie do szkół w gminie Mejszagoła.

Polskie szkoły na Litwie są w trudnej sytuacji. Niedoinwestowane, borykają się z wieloma problemami, brakuje na podstawowe pomoce dydaktyczne, a tylko dobrze wykształcone społeczeństwo ma szansę na osiągniecie życiowego sukcesu.

Specjalny bus wyruszy na Litwę w najbliższy czwartek. Podczas pobytu w gimnazjum w Mejszagole, Piłsudczycy w rekonstrukcyjnych strojach legionistów z czasów I wojny światowej zorganizują uroczystość pt. Śniadanie z Marszałkiem. W jej trakcie zaprezentowany zostanie film ukazujący tradycję świętowania urodzin i imienin marszałka w czasach II Rzeczpospolitej i współczesne świętowanie rocznicy w Olsztynie. Nestor Piłsudczyków mjr Stanisław Brodacki wyrecytuje zestawy wierszy patriotycznych i wspólnie z młodzieżą zaśpiewa szereg piosenek związanych z osobą Józefa Piłsudskiego. Ponad 100 uczniów w trakcie uroczystości smakować będzie ciast i słodyczy przygotowanych przez Piekarnię Tyrolską.
R E K L A M A
banner
Do szkoły trafią urządzenia wielofunkcyjne, notebook,odzież sportowa, przybory szkolne, materiały edukacyjne oraz książki współczesnych autorów polskich.

Dary pozyskano dzięki wsparciu samorządów gmin: Lidzbark Warmiński, Kiwity, Dąbrówno, Wydziału Nauk Społecznych, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Drukarni Spręcograf, wydawnictwa Czarna Owca, firmy Budokop z Lidzbarka Warmińskiego i Piekarni Tyrolska.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl