Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-02-09 18:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Barbara Z. nie jest już wojewódzkim konserwatorem zabytków

Olsztyn24
 
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wydał dziś (9.02) decyzję o odwołaniu Barbary Z. ze stanowiska wojewódzkiego konserwatora zabytków w Olsztynie. Na odwołanie zgodził się Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odwołanie ma związek z przedstawionym Barbarze Z. zarzutem przyjęcia łapówki.

Przypomnijmy, że pięć dni temu (4.02) Barbara Z. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W prokuraturze wojewódzkiej przedstawiono jej zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci obrazu nieustalonej jeszcze wartości od kobiety, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie konserwacji zabytków. Barbara Z. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie. Po zakończeniu czynności w prokuraturze została zwolniona bez stosowania środków zapobiegawczych. Od tego czasu Barbara Z. nie pojawiła się w pracy - przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nie udziela bliższych informacji o sprawie. Prokuratorzy jedynie zaapelowali do innych osób, które także mogły wręczać wojewódzkiej konserwator zabytków łapówki, by dobrowolnie stawiły się w prokuraturze i zgłosiły fakt przekazania korzyści majątkowej, unikając w ten sposób odpowiedzialności karnej za łapownictwo. Apel prokuratorów wskazuje, że sprawa ma charakter rozwojowy.
R E K L A M A
banner
Ponieważ Barbara Z. przebywa na zwolnieniu lekarskim, decyzja wojewody została do niej wysłana pocztą. Nie wiadomo, czy przesyłka zostanie odebrana. Prawnicy wojewody są jednak zdania, że decyzja wojewody będzie skuteczna.

Do czasu powołania nowego wojewódzkiego konserwatora zabytków obowiązki konserwatora będzie pełnił Andrzej Kaliczyński - dotychczasowy zastępca Barbary Z.
Komentarze [1]
~Grzegorz Radosny / 2016-02-10 14:06
I bardzo dobrze. A przy okazji - Pan Kaliczyński to jej osobista prawa ręka, więc proceder będzie trwał dalej, aż się nie wywali wszystkich pracowników tego nieszczęsnego biura.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl