Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-21 23:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Akademia Wiedzy o energetyce już jutro

Olsztyn24
Wizualizacja projektu nowej elektrociepłowni w Olsztynie (fot. Materiały prasowe UM)
Ekociepłownia ma być jedną z ważniejszych inwestycji ostatnich lat. Podczas jutrzejszego (22.02) spotkania będziemy mówić o przyszłości energetyki cieplnej w Olsztynie.

Wybór partnera, który wraz z MPEC-em miałby wybudować Ekociepłownię, ma się zakończyć w połowie tego roku. Od 2017 trwałaby budowa, a uruchomienie kombinatu powinno nastąpić w 2020 roku. Przy okazji zmodernizowana ma zostać ciepłownia w Kortowie. Inwestycja ma zagwarantować dostawy ciepła mieszkańcom Olsztyna, po roku 2020, gdy jego dostarczania zaprzestanie ciepłownia Michelin.

Powstanie nowego bloku oznaczać będzie również inne niż dotychczas pozyskiwanie ciepła. W kombinacie, który ma zostać zlokalizowany przy ul. Lubelskiej, nośnikiem energii będzie paliwo alternatywne wytworzone w pobliskim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.
R E K L A M A
banner
W poprzednim roku przeprowadzone zostało w Olsztynie badanie, którego celem było poznanie opinii olsztynian, na temat realizowanego projektu. Niemal 58 procent pytanych stwierdziło, że budowa ekologicznych elektrociepłowni, wytwarzających energię z odpadów to dobry pomysł. Natomiast 63 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma obaw i wątpliwości, związanych z budową takiej instalacji.

O przyszłości energetyki cieplnej w naszym mieście będziemy rozmawiać przy okazji Akademii Wiedzy o Olsztynie. Spotkanie w Parku Naukowo-Technologicznym zacznie się jutro (22.02) o godzinie 17.00.

Będzie można wówczas usłyszeć o szczegółach olsztyńskiego projektu, o rynku ciepła w Polsce i o tym, czy trzeba bać się termicznego unieszkodliwiania odpadów. Wśród ekspertów są przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Politechniki Łódzkiej, Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Funduszu Ochrony Środowiska, Instytutu Sobieskiego oraz specjaliści z zakresu ochrony powietrza.

Spotkaniu patronuje Towarzystwo Miłośników Olsztyna.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl