Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2016-02-22 13:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Szabliści walczyli o Szablę Wołodyjowskiego i kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie

Olsztyn24
Cezary Białecki na warszawskim turnieju (fot. Grzegorz Białecki)
W miniony weekend (19-21.02) w Warszawie odbył się Puchar Świata Seniorów w szabli mężczyzn. Rozgrywany od 61. lat turniej warszawski, ze względu na swoją historię, należy do najbardziej prestiżowych turniejów w szabli.

Dla każdego zawodnika udział w tym turnieju jest dużym wyróżnieniem i dlatego szabliści przygotowują się do niego wyjątkowo. W tym roku jeszcze bardziej zmobilizował zawodników, ze względu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. Była to przedostatnia eliminacja do wyjazdu na igrzyska.

W reprezentacji Polski wystąpił Cezary Białecki, dla którego start w warszawskim turnieju dawał możliwość spotkania się z medalistami olimpijskim i mistrzami świata. Czarek stoczył 6 walk grupowych, wygrywając 2 z nich. Niestety, zabrakło mu jednego trafienia do awansu do fazy pucharowej.
R E K L A M A
banner
Jako junior młodszy, w gronie 20. reprezentantów Polski, Czarek Białecki zajął 5. miejsce, co potwierdziło, że przyszłość polskiej szabli należy do niego i jego kolegi z reprezentacji kadetów Karola Lademanna. Obaj zawodnicy, na tle bardziej doświadczonych i starszych kolegów, wypadli bardzo dobrze. W gronie 187 zawodników czarek zajął 136. miejsce, a Karol 129.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl