Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ep | 2016-03-11 13:13 | Rozmiar tekstu: A A A

ZPE zaprasza na kiermasz wielkanocnych gadżetów

Olsztyn24
Ozdoby wykonane przez uczniów ZPE (fot. ep - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Myślicie już o Wielkanocy, poszukujecie stroików na stół lub innych ozdób do domu, które pomogą poczuć atmosferę zbliżających się świąt? Przyjdźcie w czwartek (17.03) o godzinie 8.15 na kiermasz do Zespołu Placówek Edukacyjnych przy ul. Turowskiego 1. Za nieduże pieniądze kupicie ręko-arcydzieła wykonane przez niepełnosprawnych uczniów.

Drewniane zające, puchate kurczaki, kotki - maskotki, urocze barwne kwietniki na okno. Rustykalne, ręcznie malowane zegary ścienne, stylizowane na retro organizery na biurko, stylowe kartki świąteczne. To tylko drobny przegląd portfolio trzech pracowni Parku Pracy ZPE: artystycznej, artystyczno-technicznej i biurowej, które w tym roku łączą siły i wspólnie wystawiają swoje ręko-arcydzieła na wielki kiermasz wielkanocny. Czasem aż trudno uwierzyć, że tak piękne gadżety wyszły spod rąk niepełnosprawnej młodzieży...

- Nasi uczniowie chcą i potrafią, trzeba im tylko stworzyć dobre warunki, właściwie zorganizować pracę - mówi Anna Wangin, kierownik pracowni artystycznej Parku Pracy. - Każdy przedmiot z naszej pracowni to tak naprawdę dzieło wielu rąk.

Kiermasz rozpoczyna się o godz. 8.15 na holu obok pracowni artystycznej, czyli na 1 piętrze budynku C przy ul. Turowskiego 1. Każdy, kto przyjdzie, będzie mógł za niewielkie pieniądze kupić oryginalną rzecz i dodatkowo wspomóc niepełnosprawne dzieci oraz młodzież z Warmii i Mazur.
R E K L A M A
banner
- Całkowity dochód, jak zawsze, zasili konto Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca stowarzyszenia. - Zachęcam do udziału w kiermaszu, który dodatkowo pozwoli poznać talenty i sprawczość ludzi z niepełnosprawnościami.

Park Pracy w ZPE to zorganizowane na kształt małej firmy miejsce, gdzie nauczyciele przyjmują funkcje kierowników działów, a uczniowie pracowników. Tutaj młodzież jak w prawdziwym zakładzie pracy przechodzi rozmowę kwalifikacyjną, podpisuje kontrakt, codziennie utrwala zakres obowiązków. Efekty działań Parku Pracy są na tyle wyjątkowe, że miejsce zyskało status Innowacji Pedagogiczno-Administracyjnej. Realizowany tutaj program ma szansę stać się programem ogólnopolskim. A co najważniejsze, niepełnosprawni uczą się praktycznych umiejętności, pokonują własne ograniczenia i mają szansę osiągnąć maksymalną samodzielność życiową.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.