Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-03-14 12:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Krzysztof Marek Nowacki wprowadzony na urząd Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Olsztyn24
Wprowadzenie Marka Krzysztofa Nowackiego na urząd Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (14.02) Krzysztof Marek Nowacki jest Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Podpisaną przez Ministra Edukacji Narodowej Annę Zalewską nominację otrzymał z samego rana z rąk wojewody Artura Chojeckiego w obecności pracowników kuratorium i przybyłych na uroczystość nauczycieli i współpracowników.

Nowy kurator oświaty z ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest magistrem historii i nauczycielem dyplomowanym. W oświacie pracuje od 33 lat. W tym czasie pracował jako nauczyciel w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. w Szkole Podstawowej w Garbnie, w olsztyńskim III LO, w I LO, a ostatnio w Liceum Katolickim w Olsztynie. Przez pięć lat pracował też na stanowisku wizytatora w Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Formalnie jest także radnym Rady Miasta Olsztyna, chociaż dzisiaj powiadomił już Komisarza Wyborczego w Olsztynie o zrzeczeniu się mandatu w związku z powołaniem na stanowisko kuratora, którego nie można łączyć z funkcją radnego. W Radzie Miasta Olsztyna był członkiem członek komisji: edukacji i rodziny, prawa i samorządności oraz gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. W Radzie Miasta Olsztyna Krzysztofa Marka Nowackiego zastąpi Maciej Tobiszewski, również kandydujący w ostatnich wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości.
R E K L A M A
banner
Nowy kurator oświaty w Olsztynie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Działa w kilku regionalnych i ogólnopolskich stowarzyszeniach, aktywnie włączając się w kształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu. Wiceprzewodniczący Ruchowi Społecznemu im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Warmii i Mazurach, jest także wiceprezesem Stowarzyszenia Historycznego im. Gen. Stefana Roweckiego Grota z siedzibą w Olsztynie. Członek Rady Programowej TVP Olsztyn, a także Akcji Katolickiej i Warmińsko-Mazurskiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Zibi34 / 2016-03-20 12:56
Właściwy człowiek. Gratulacje!
~Sitek / 2016-03-15 15:32
Kompania wojska zapełniłaby z powodzeniem vacaty na widowni po gorszym sorcie. Korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań Polski Ludowej, do której nas zawracasz nasza nowa władzo ludu pracującego miast i wsi!
~Zibek / 2016-03-15 12:22
Taka wielka feta, chyba spędzili wszystkich pracowników Krematorium ! Tylko biskupa nie dostrzegłem ?
~ewa / 2016-03-15 08:57
strasznie liczne to grono przyjaciol i zwolennikow
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wprowadzenie nowego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

»

14-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl