Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-03-19 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Obradowali warmińsko-mazurscy architekci

Olsztyn24
XI Zjazd Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Architektów RP | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie spotkali się dzisiaj (19.03) warmińsko-mazurscy architekci. Powodem spotkania był XI Zjazd Sprawozdawczy Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

- Głównym celem zjazdu jest rozliczenie naszej działalności w minionym roku - mówi Mariusz Szafarzyński, przewodniczący WMOIA RP. - Poza tym będziemy dyskutować nad obowiązującym i tworzonym w Polsce prawem budowlanym, które de facto jest ciągle zmieniane. Również teraz czekamy na zakończenie pewnych procesów legislacyjnych i nie możemy się doczekać. Częstotliwość zmian w prawie i kolejne pomysły ekip rządzących w zakresie budownictwa, nie tylko nam się nie podobają. Na przykład Polaków wprowadza się w błąd, że praktycznie mogą sobie wybudować dom na własnej działce bez projektu, co oznacza przerzucenie całej odpowiedzialności za taką budowlę na architektów. Nie rozwiązano też wszystkich kwestii prawnych związanych z budową autostrad. O takich problemach będziemy dziś dyskutować, a potem nasi przedstawiciele podniosą je na krajowym zjeździe architektów, który odbędzie się w czerwcu.

W otwarciu zjazdu uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Pani marszałek przyzwiozła ze sobą honorową odznakę „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, którą wręczyła emerytowanemu architektowi Jerzemu Borowikowi. Przewodniczący Mariusz Szafarzyński wręczył też jedną odznakę honorową I stopnia Stowarzyszenia Architektów RP.
R E K L A M A
banner
Zjazdowi towarzyszyła wystawa nowych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie oraz zwycięskiego projektu przebudowy olsztyńskiego stadionu piłkarskiego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Odznaczenia dla olsztyńskich architektów

19-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl