Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-04-06 19:44 | Rozmiar tekstu: A A A
Znana dziennikarka poprowadzi wentę dobroczynną w Dywitach

Na ratunek kaplicy w Bukwałdzie

Olsztyn24
Kaplica w Bukwałdzie czeka na remont (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Znana dziennikarka Dorota Warakomska poprowadzi wentę dobroczynną w GOK Dywity, z której zbiórka zostanie przeznaczona na ratowanie kaplicy w Bukwałdzie. W piątek (8.04) podczas licytacji będzie można nabyć obrazy, rzeźby, złotą biżuterię, voucher na lot nad gminą Dywity, kolację dla dwojga i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.  

Dochody z wenty zostaną przeznaczone na renowację zabytkowej kaplicy we wsi Bukwałd.

– Udało nam się pozyskać wiele cennych darów o wartości historycznej, sentymentalnej i artystycznej – mówi Bogumiła Brewka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Bukwałd, współorganizatora tej dobroczynnej imprezy.
R E K L A M A
banner
Wśród przedmiotów podarowanych przez sponsorów i przyjaciół na licytacje są m.in. piękne obrazy, książki współczesne, jak również stare wydania, przepiękne albumy, złota broszka, złote spinki, voucher na lot nad gminą Dywity, rzeźby lokalnych artystów, prace plastyczne wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie, bon na zakupy do Agro-Heleny, sprzęt medyczny ufundowany przez aptekę w Dywitach, zaproszenia na kolację dla dwojga, smaczne torty  i sękacze oraz wiązanki bukietów.

Gmina Dywity, która jest partnerem wenty, podarowała gadżety reklamowe, w tym pyszne miody, parasole, kubki, notesy, książki i album, pendrivy, czy ekologiczne torby na zakupy. Do tego nie zabraknie skrzyneczek drewnianych, nalewek czy glinianych dzbanów. Wentę uświetnią występy barda Waleriana Ostrowskiego oraz dzieci z SP w Bukwałdzie, będzie gadka warmińska Łukasza Rucha oraz słodki kolacyjny poczęstunek po warmińsku.

Do tej pory dzięki różnym działaniom (koncerty, kiermasze ciast, sprzedaż ozdób czy akcja propagująca odblaski) mieszkańcy Bukwałdu uzbierali już pieniądze na opłacenie czterech projektów technicznych wymaganych do remontu.

– Pieniądze zebrane z piątkowej wenty będziemy chcieli przeznaczyć na najpilniejszą w tej chwili sprawę, czyli remont dachu kaplicy – zapowiada Bogumiła Brewka.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd i Komitet Przywrócenia Funkcjonowania Kaplicy odbędzie się w piątek (8.04) o godz. 18 w GOK Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl