Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-05-17 23:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Mikołajki: nowy pomost już podwieszony

Olsztyn24
Nowa kładka w Mikołajkach nabiera kształtów
W czerwcu zakończy się budowa nowej kładki w Mikołajkach. W ostatnich dniach zmontowany został pomost nowej konstrukcji, który podwieszano do efektownego, pochylonego pylonu.

W pierwszej kolejności jeszcze zimą rozebrano stary pylon. W trakcie montażu nowej konstrukcji wykorzystywano natomiast cały czas pomost starej konstrukcji, podtrzymywany przez tymczasowe podpory. Obecnie kończy się podwieszanie nowego pomostu, który od razu był wyposażony w balustrady.

W ciągu najbliższego miesiąca planowane są jeszcze prace związane z rozbiórką starego pomostu oraz tymczasowych podpór. Nowa konstrukcja zostanie też zabezpieczona przed korozją, a na nawierzchni ułożona zostanie specjalna nawierzchnia żywic. To wyjątkowo trwały i estetyczny materiał. Pod pomostem ułożone zostaną również instalacje elektryczne oraz elementy systemu odwodnienia.
R E K L A M A
banner
Warto podkreślić, że na koniec obiekt będzie efektownie podświetlany. W czerwcu zamontowane zostaną z obu stron przeprawy windy umożliwiające korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym. Trwają również prace przy montażu barier na schodach prowadzących do kładki.

- Nowy pylon tworzą dwa elementy przypominające dwie pochylone litery „I”. Pomost z pylonem łączy 7 par want. Konstrukcja w porównaniu ze stara przeprawą ma  większe światło pomiędzy lustrem wody a pomostem, co umożliwi swobodne przepływanie większym jednostkom. Zakładamy, że wszystkie prace zakończą się w czerwcu, tak by w sezonie wakacyjnym z konstrukcji mogli korzystać mieszkańcy oraz turyści  – wyjaśnia dyrektor ds. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak.

Inwestycja jest jedną z pierwszych inwestycji na Warmii i Mazurach finansowanych z nowej perspektywy unijnej. Jej koszt to ponad 6 mln zł. Inwestorem jest Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach, a wykonawcą firma Gotowski.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl