Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-06-05 16:21 | Rozmiar tekstu: A A A

X Światowe Dni Bajki dobiegły końca

Olsztyn24
Festyn „Bajkowe sportowe show” w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Niedziela (5.06) była ostatnim dniem trwających w Olsztynie od środy (1.06) jubileuszowych X Światowych Dni Bajki. Pięciodniowy program wydarzenia zwieńczył festyn rodzinny pod hasłem „Bajkowe show sportowe”, zorganizowany na stadionie uniwersyteckim przy ul. Oczapowskiego w Kortowie.

- Uważam, że tegoroczna impreza udała się nam bardzo dobrze, tym bardziej, że w piątek, 3 czerwca, odnieśliśmy przeogromny sukces, bo jeszcze nigdy w czasie Światowych Dni Bajki tyle dzieci nie było na Paradzie Postaci Bajkowych, a potem bawiło się z nami na festynie w Parku Centralnym - mówi Leszek Baranowski, inicjator i współorganizator Światowych Dni Bajki. - Szacujemy, że w paradzie wzięło udział około 1300 osób, a w Parku Centralnym pojawiły się jeszcze nowe osoby, co pozwala nam przyjąć, że tego dnia z naszym Stowarzyszeniem Bajka bawiło się około pótora tysiąca osób! Serce rosło na widok takiego tłumu chętnych do zabawy z bajkami w roli głównej.

Na sukces frekwencyjny imprezy niewątpliwie wpływ miała pogoda. Przez pięć dni świeciło słońce, było wręcz upalnie, co sprzyjało zabawie i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.
R E K L A M A
banner
- Faktycznie pogodę w tym roku mieliśmy „bajkową”, jakby była przez nas zaczarowana - ocenia Leszek Baranowski.

Dzisiejszy festyn na stadionie UWM, w zorganizowaniu którego znaczący udział miały działające na Warmii i Mazurach służby mundurowe, był jednym z ważniejszych punktów tegorocznych Światowych Dni Bajki. Do tych najważniejszych wydarzeń tegorocznej imprezy niewątpliwie należała też piątkowa Parada Postaci Bajkowych i festyn w Parku Centralnym. Leszek Baranowski zwraca jednak uwagę na może niezbyt spektakularne, ale z punktu widzenia organizatorów Światowych Dni Bajki ważne wydarzenie.

- Inaugurujące X Światowe Dni Bajki czytanie bajek w olsztyńskich tramwajach nie tylko zrobiło naszej imprezie olbrzymią reklamę, ale przede wszystkim zwróciło uwagę mieszkańców Olsztyna na potrzebę czytania bajek - mówi Baranowski. - Bajki dają pierwsze lekcje moralności, uczą odróżniać dobro od zła. Podejrzewam, że biblioteki czy inne instytucje kultury pójdą naszym śladem i będą wykorzystywać środki miejskiej komunikacji do propagowania społecznie pożądanych postaw.

W tm roku również po raz pierwszy Stowarzyszenie Bajka nawiązało współpracę ze studentami UWM organizującymi Olsztyńskie Dni Fantastki i Nauki.

- Połączyliśmy siły, żeby jeszcze bardzie wzbogacić programy naszych imprez i podnieść ich rangę - wyjaśnia Leszek Baranowski. - Jednocześnie jako bardziej doświadczeni w organizowaniu dużych imprez pomagaliśmy młodym ludziom, którzy jeszcze niezbyt pewnie poruszają się po prawno-finansowych meandrach organizacji masowych wydarzeń. Myślę, że ten mariaż doświadczenia i młodości sprawdził się.       

Już dzisiaj Leszek Baranowski zapowiada kolejne Światowe Dni Bajki, do wspierania których organizatorowi, czyli Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Bajka w Olsztynie udało się pozyskać znakomitych patronów i sponsorów, m.in. ministra edukacji narodowej, wojewodę warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i prezydenta Olsztyna.

- To bardzo ważne, że władza nas widzi i potrafi docenić nasz wysiłek - mówi Leszek Baranowski. - W takich warunkach chce się pracować społecznie, szczególnie na rzecz najmłodszych członków naszych społeczności.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Festyn „Bajkowe show sportowe” w Olsztynie

»

05-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl