Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-06-13 20:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Czas na wielką siatkówkę

Olsztyn24
Od lewej: marszałek Gustaw Marek Brzezin, prezydent Piotr Grzymowicz i dyrektor OSiR Jerzy Litwiński (fot. Marcin Kierul)
W Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” trwają ostatnie przygotowania. Jutro (14.06) startuje FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016.

W stolicy Warmii i Mazur rywalizację zaczną 153 pary najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych z całego świata. Nie zabraknie biało-czerwonych - będzie 15 polskich duetów: sześć kobiecych i dziewięć męskich.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że wśród czołowych zawodników z całego świata jest także reprezentant naszego regionu – podkreślał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podczas dzisiejszej (13.06) konferencji prasowej w CRS „Ukiel” - To Maciej Rudol z Iławy, za którego szczególnie mocno trzymamy kciuki.
R E K L A M A
banner
Najlepsze siatkarskie pary świata będą rywalizować w Olsztynie drugi raz. Poprzednia edycja imprezy cieszyła się ogromną popularnością i przyciągnęła rzeszę kibiców z całego świata.

- To wyjątkowa uczta sportowa i dlatego miłośnicy tego sportu koniecznie muszą nas odwiedzić - podkreśla prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Doświadczenie, które nabyliśmy, pozwala nam jeszcze lepiej przygotować się do tego wydarzenia.

Zorganizowanie takiego turnieju to zawsze ogromne wyzwanie. Olsztyn – mimo że debiutował w cyklu takich zawodów – spisał się w ubiegłym roku doskonale.

- Nie było lekko - wspomina dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Litwiński. - Na szczęście zarówno kibice, zawodnicy, jak i działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz światowej federacji byli zadowoleni. Teraz wszystko jest przygotowanie jeszcze bardziej starannie.

Dla włodarzy światowej siatkówki najważniejsza jest organizacja turnieju. Ale znaczenie ma też całe otoczenie zmagań.

- Bardzo się cieszę, że możemy tu wrócić - zachwala supervisor turnieju, Dirk Decher z FIVB. - Ta okolica, ten las, łąki, jezioro... wszystko to sprawia, że dobrze się tu czujemy.

Od wtorku do piątku (14-17.06) przed hotelem Omega dzieci do 12. roku życia będą mogły skorzystać z parku rozrywki Nibylandia. Poza tym będą można popłynąć w bezpłatne rejsy łodzią, która może pomieścić 80 pasażerów. Do tego zajęcia z zumby, Sport Kid`s Camp.

Nie zabraknie też strefy aktywności i konkursów sportowych dla dzieci. Wieczorne koncerty uświetnią występy zespołów: Shantaż i Dr King z Olsztyna, do tego zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem i kabaret Łowcy.B (sobota).

W sobotę (18.06) poznamy najlepszą żeńską, a dzień później męskich triumfatorów zmagań.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl