Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-03-31 19:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Przygotowania do Grand Slam rozpoczęte

Olsztyn24
Od lewej: Marszałek Gustaw Marek Brzezin, prezes Paweł Papke, prezydent Piotr Grzymowicz i prezes Jerzy Mróz | Więcej zdjęć »
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny turniej z cyklu Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Olsztyn będzie gościć imprezę już drugi raz. O przygotowaniach do tej sportowej imprezy rozmawiano dzisiaj (31.03) podczas konferencji prasowej w CRS „Ukiel”.

Poprzednia edycja Grand Slamu w naszym mieście była ogromnym sukcesem. W swoich raportach podkreślały to m.in. władze FIVB, czyli światowej federacji siatkówki.

- Przyznawali choćby, że dawno nie było tak świetnie skonstruowanego stadionu bez naruszenia ukształtowania terenu i infrastruktury - przyznaje Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju. - Poza tym w e-mailach, jakie dostajemy od zawodników, przyznają oni, że zależy im na tym, żeby zagrać w Olsztynie.

O tym, że to nie tylko słowa, świadczą pierwsze zgłoszenia. Już wpłynęły potwierdzające chęć przyjazdu deklaracje par z Chin i Brazylii. Z punktu widzenia zawodników i kibiców ważny jest też termin zmagań Grand Slamu. 14-19 czerwca to niemal dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. A to - oraz ranga zawodów - powinno zagwarantować przyjazd najsilniejszych par.
R E K L A M A
banner
- Nie mam wątpliwości, że podołamy organizacji tego turnieju - zapewnia prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Cieszy nas także to, że wiele osób, które w poprzednim roku przyjechały do naszego miasta, miały okazję skorzystać z bogatej oferty. W tym roku powinno być jeszcze ciekawiej.

W tym roku będzie kilka zmian, które były dyskutowane m.in. z przedstawicielami światowej siatkówki. Pomagały też opinie przyjezdnych. Główny stadion będzie w tym samym miejscu, jednak będzie większy - na widowni będzie mogło zasiąść ponad 4,2 tys. osób.

Boiska nr 2 i 3 wraz z trybuną na 700 miejsc zostaną przesunięte w pobliżu lasu przy kąpielisku nr 2. Natomiast imprezy towarzyszące będą odbywać się głównie w ciągu między kapitanatem a głównym stadionem - m.in. scena zostanie ustawiona jak przy okazji Green Festival.

Budowa infrastruktury zacznie się 30 maja, a jej rozbiórka powinna się skończyć do lipca. W tym czasie będzie można korzystać bez przeszkód z kąpieliska najbliższego kapitanatowi oraz - do wczesnych godzin popołudniowych - z kąpieliska nr 2.

- Ten turniej to doskonała promocja Olsztyna, regionu i siatkówki plażowej - nie ma wątpliwości Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Bez zmian pozostaje sprawa biletów. Większość miejsc będzie bezpłatna - ograniczeniem jest tylko pojemność głównego stadionu. Tysiąc siedzisk na trybunie od strony Zatoki Miłej będzie można jednak zarezerwować. Trzydniowy (piątek-niedziela) karnet to koszt 120 złotych. Będą też wejściówki jednodniowe.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa przed Grand Slam 2016

31-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl