Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-06-14 13:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Jakub Żulczyk gościem Dyskusyjnego Klubu Książki WBP

Olsztyn24
Od prawej: Jakub Żulczyk i Robert Lesiński | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie gościł wczoraj (13.06) Jakub Żulczyk. Pisarz spotkał się ze swoimi czytelnikami na spotkaniu autorskim opartym w głównej mierze na książce „Instytut”, zorganizowanym w ramach działającego w WBP Dyskusyjnego Klubu Książki. Wieczór poprowadził dziennikarz Robert Lesiński.

Jakub Żulczyk (1983) to pisarz, publicysta i scenarzysta. Za swoją ostatnią powieść, „Ślepnąc od świateł”, brutalny kryminał osadzony w warszawskich realiach, otrzymał nominację do Paszportu Polityki oraz nominację do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2014.

Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę”. 2008 r. przyniósł „Radio Armageddon” - powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników.
R E K L A M A
banner
Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”.

Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy.

Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Wczorajsze spotkanie zarejestrowaliśmy na filmach video, które wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WBP (1)

»

13-06-2016

image
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WBP (2)

»

13-06-2016

image
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WBP (3)

»

13-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl