Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-06-14 13:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Jakub Żulczyk gościem Dyskusyjnego Klubu Książki WBP

Olsztyn24
Od prawej: Jakub Żulczyk i Robert Lesiński | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie gościł wczoraj (13.06) Jakub Żulczyk. Pisarz spotkał się ze swoimi czytelnikami na spotkaniu autorskim opartym w głównej mierze na książce „Instytut”, zorganizowanym w ramach działającego w WBP Dyskusyjnego Klubu Książki. Wieczór poprowadził dziennikarz Robert Lesiński.

Jakub Żulczyk (1983) to pisarz, publicysta i scenarzysta. Za swoją ostatnią powieść, „Ślepnąc od świateł”, brutalny kryminał osadzony w warszawskich realiach, otrzymał nominację do Paszportu Polityki oraz nominację do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2014.

Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę”. 2008 r. przyniósł „Radio Armageddon” - powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników.
R E K L A M A
banner
Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”.

Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy.

Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Wczorajsze spotkanie zarejestrowaliśmy na filmach video, które wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WBP (1)

13-06-2016

image galeria
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WBP (2)

13-06-2016

image galeria
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w WBP (3)

13-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl