Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Konrad Krzysztof/ZGOK | 2016-06-14 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński ZGOK szkoli specjalistów od gospodarki odpadami w gminach

Olsztyn24
Samorządowcy z regionu w olsztyńskim ZGOK (fot. ZGOK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zadań, które Unie Europejska nałożyła na Polskę w dziedzinie gospodarki odpadami, nie da się zrealizować bez dobrej współpracy samorządów tworzących poszczególne regiony. Potrzebny jest przepływ informacji, dzielenie się doświadczeniami i wzajemna inspiracja w dążeniu do celu.

We wtorek (14.04) w olsztyńskim ZGOK-u odbyło się szkolenie dla przedstawicieli gmin-udziałowców spółki ZGOK, dedykowane szczególnie pracownikom zajmującym się gospodarką odpadami w gminach.

O elementach niezwykle ważnych w organizowaniu selektywnej zbiórki odpadów mówił dr Sławomir Kasiński, adiunkt w Katedrze Biotechnologii w Ochronie Środowiska UWM, specjalista w zakresie gospodarowania odpadami. Prezes Zarządu ZGOK Olsztyn Adam Sierzputowski, przybliżył historię powstania Centralnego Regionu Gospodarki Odpadami w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektor ds. technicznych w ZGOK Ryszard Szymański omówił rozwiązania technologiczne zastosowane w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Po tej prezentacji uczestnicy szkolenia zwiedzili funkcjonujący od pół roku Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie. Odzysk odpadów to między innymi termiczne ich przekształcanie w energię cieplną i elektryczną. O rygorach nałożonych na zakłady termicznie przetwarzające odpady, zwane popularnie spalarniami, mówił Andrzej Jamiołkowski, specjalista w dziedzinie ocen oddziaływania na środowisko. Anna Kowalczyk z olsztyńskiego ZGOK-u przybliżyła temat prawidłowej segregacja odpadów. Jakość selektywnej zbiórki ma znaczący wpływ na wysegregowane surowce wtórne sprzedawane następnie firmom recyklerskim.

Trzy samorządy: Gmina Górowo Iławeckie, Gmina Stawiguda i Miasto Szczytno pochwaliły się wysokim poziomem odzysku surowców wtórnych. To wynik długoletniej akcji informacyjno-edukacyjnej wśród mieszkańców oraz wielu inicjatyw władz samorządowych pomagających wdrożyć zbiórkę selektywną.

Wtorkowe szkolenie, w którym wzięli udział przedstawiciele 18 gmin, na 37 zrzeszonych w Centralnym Regionie Gospodarki Odpadami, będzie powtórzone dla pozostałych gmin-udziałowców spółki ZGOK.

Konrad Krzysztof/ZGOK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl